« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Oyuncularımı kutluyorum"

A Milli Kadın Basketbol Takımı antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, Çin karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ceyhun Yıldızoğlu, Londra Olimpiyat Oyunları A Grubu 4. maçında, Çin karşısında farklı skorla aldıkları galibiyetin ardından yaptığı açıklamada, çok saygı duydukları bir rakibe karşı oynadıklarını belirterek, “Bu maç grup ikinciliği için çok önemliydi. Maçın başından sonuna kadar savunma konsantrasyonunu kaybetmedik. Hücumda da hızlı ve akıcı oynayıp sonuca gittik. Oyuncularımı kutluyorum” diye konuştu.

Yıldızoğlu, yaptıkları etkili savunma ile Çin'in dış oyuncularını durdurmayı başardıklarını kaydederek, “Çok arzuluyduk. bunun sonucunda da haklı  bir galibiyet aldık” dedi.

Milli oyuncu Kuanitra Holingsvorth da, ilk olimpiyatlarında çeyrek final şansı yakalamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Çin karşısında çok iyi mücadele ettik. Kazanacağımıza inanıyorduk” şeklinde konuştu.

Kaptan Nevriye Yılmaz ise Çin maçının öneminin farkında olduklarını ifade ederek, “Herkes bugün çok iyi oynadı. Hırvatistan maçını da kazanarak grupta ikinci sırayı garantilemek istiyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler