"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Oyuncu seçmelerine katıldım

RUMUZ: OYUNCU
Rüyamda; ablam, annem ve ben bir kapının önünde, oyuncu seçmelerine katılmak için bekliyoruz. Derken yanımıza bir kadın geliyor ve ablama yaşını soruyor. Ablam 23 yaşında olduğunu söyleyince, kadın “Biz yüzü daha büyük gösteren bir oyuncu arıyoruz” diyor.
Sonra bana dönüp “Sen oyunculuk düşünür müsün?” diye soruyor. (Ama yüzüm daha büyük gösterdiği için değil, ben sadece 14 yaşındayım.) “Neden olmasın” diye karşılık veriyorum. Bu kez de oyuncu olmak için bir şeyler yapıp yapmadığımı soruyor. Ona üç kez okul tiyatrosunda rol aldığımı söylüyorum (bu gerçek). Ayrıca düzgün Türkçe kullanma çalışması yaptığımdan söz ediyorum. Kadın tam bir şey diyecekken uyandım.
YORUM
Rüyanızın gelişim biçimi ve sizin rüyanızı anlatış şekliniz, oyuncu seçmeleri konusuna uzak biri olmadığınızı düşündürüyor. Aileden biri konservatuvar veya benzeri bir eğitim alıyor ya da bu tür bir eğitim almayı planlıyor olabilir. Veya siz bu tür bir konuda hazırlık yapıyor olabilirsiniz.
Yakın çevrenizden kişilerle oyunculuk yeteneği üzerine yaptığınız konuşmalar da rüyanızı şekillendirmiş olabilir. Rüyanız haberci bir rüya olmasa da, insanın uğruna çaba sarf etmek isteyeceği bir şeyi rüyasında görmesi güzeldir. Umarım (eğer gerçekten istiyorsanız tabii) sizi sahnelerde görürüz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI