KOCAELİ HABERLERİ

Oyuncaklarını Alan Çocuklar Çok Mutlu

IHA
07.10.2015 - 10:39Son Güncelleme : 07.10.2015 - 10:40

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN "SANA OYUNCAK GETİRDİM" KAMPANYASI KAPSAMINDA DURUMU İYİ OLMAYAN AİLELERİN ÇOCUKLARINA OYUNCAK DAĞITILDI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Sana Oyuncak Getirdim” projesi kapsamında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına 3 bin oyuncak dağıtıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından 2015 yılı başında başlatılan “Sana Oyuncak Getirdim” isimli sosyal sorumluluk projesi tüm hızıyla devam ediyor. Oyuncaklarına kavuşan çocukların yüzündeki, mutluluk ise görülmeye değer. Projede bu ana kadar 3 bin oyuncak dağıtıldı.
Sosyal Belediyecilik gereği olarak uygulanan “Sana Oyuncak Getirdim” projesinde gönüllülük esasına dayanan ve yardımlaşma duygusu çerçevesinde toplanan oyuncaklar, ekonomik yoksunluk içindeki ailelerin çocuklarına ve engelli çocuklara dağıtılıyor. Ekonomik yoksunluk içindeki ailelerin çocuklarına oyuncak dağıtılması, yardımda bulunacak ailelerin çocuklarında yardımlaşma ve paylaşma duygusunun geliştirilmesini sağlıyor. Bu proje ile sosyal ve ekonomik içerikli fayda bir arada sağlanıyor.
2015 yılı başından bugüne “Sana Oyuncak Getirdim” isimli projede, alışveriş merkezleri ve okullarda binlerce oyuncak toplandı. Temizlik ve ayrıştırması tamamlanan 3 bin oyuncak Kocaeli’de yaşayan mağdur durumdaki engelli ve muhtaç ailelerin çocuklarına ulaştırıldı. Kocaeli halkı alışveriş merkezlerinde, ilköğretim öğrencileri de okullarındaki oyuncak kutularına kullanmadıkları veya yeni aldıkları oyuncakları atarak “Sana Oyuncak Getirdim” projesine katılıyor. Toplanan oyuncaklar gönüllü üniversite öğrencileri ve birim personelleri tarafından yıkanarak yaş ve cinsiyete göre ayrıştırılıp, ambalajlanıyor ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü sosyal inceleme görevlileri tarafından dağıtılıyor.
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje paydaşı olarak 35 okulda “Oyuncak Toplama Kampanyası’na” katkı sundu. Yeni eğitim ve öğretim yılının açılması ile birlikte okullarda oyuncak toplanmasına devam edilecek.
Mekanlarında yer açarak projeye destek veren Kocaeli’deki alışveriş merkezleri de “Sana Oyuncak Getirdim” isimli kampanyanın etkin bir biçimde yürümesinde rol alıyorlar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Oyuncaklarını Alan Çocuklar Çok Mutlu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oyuncaklarını Alan Çocuklar Çok Mutlu haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı