Oyuncak dünyasının kalbi Nürnberg'de atıyor

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
29.01.2015 - 14:51 | Son Güncelleme:

ALMANYA’nın Nürnberg kentinde kapılarını ziyaretçilere açan 66. Uluslararası Nürnberg Oyuncak Fuarı'nda 1 milyon 700 bin çeşit oyuncak sergilenirken, Fuara 24 Türk firması katıldı.

Göz kamaştıran oyuncaklar Dünya çapında bir numara olan 66. Uluslararası Nürnberg Oyuncak ve Hobi Fuarı, 2 Şubat tarihine kadar sürecek.

Türk firmalarının yanı sıra çok sayıda Türk işadamı fuarı ziyaret ederek, sergilenen oyuncakları yakından görme fırsatı buldu.

Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya Türk firmalarının tek tek gezerek onlardan bilgi aldı.

67 ülke’den 2857 firma mamüllerini gözler önüne sererken, fuarı tam 100 ülkeden 75 bin işadamı gezdi.

Birbirinden cazip oyuncaklar 160 bin metrekare de sergilenirken, Türk firmaları da büyük ilgi gördü.

Oyuncak dünyasının kalbi Nürnbergde atıyor

Neca Toys Genel Müdürü ve aynı zamandaTürkiye Oyuncakcılar Derneği Başkanı Yakup Kireçci, dernek olarak tüm Türk firmalarını desteklediklerini ve son yıllarda Türkiye oyuncak imalatının yükselişe geçtiğini belirterek, gelecek yıllarda fuara daha çok Türk firmasının katılacağı bilgisi verdi.

Oyuncak dünyasının kalbi Nürnbergde atıyor

Red Castle (Kırmızı Şato) firma sahibi Levent Çevik’de Kum boyama ile dünya piyasasına girdiklerini ve 36 ülkede satış yaptıklarını anlattı

FUARA KATILAN TÜRK FİRMALARI:

Capar Ticaret, Çeren Kağıt ve kırtasiye, Çilek Mobilya, Dolu Oyuncak, Everest Turistik Eşya, Fen Oyuncak, Furkan Group, Güçlü Oyuncak, Hakan Çanta,Halley Hediyelik Oyuncak, Heidi Oyuncak, İskender Otomotiv, MCD model Otomobil, MGS Plastik, Neca Dış Ticaret, Özyıldırım DışTicaret, Perre Group, Pilsan Plastik, Proses Elektronik, Red Castle, Star Oyun Aletlerdi, Sultans Babies, Uçar Oyuncak ve UKB Accessories İstanbul.

Oyuncak dünyasının kalbi Nürnbergde atıyor
Pilsan Plastik sorumlusu Oğuzcan Çetinalp imal ettikleri plastik oyuncaklarla dünya piyasasında söz sahibi olduklarını belirtti.

Oyuncak dünyasının kalbi Nürnbergde atıyor
Dolu firmasının genel görünüşü.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı