« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Oyuna hakim olan taraf bizdik"

Hentbol Erkekler Süper Ligi takımlarından Mersin Hentbol Antrenörü Osman Özoğlu,KKTC Beşparmakspor'u 35-21 yendikleri maçla ilgili, “Maçın ilk dakikalarından itibaren, oyuna hakimiyetimizi kurduk” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Antrenör Osman Özoğlu, “yavru vatan”da KKTC Beşparmakspor ile karşılaştıklarını, maçtan da 35-21 galip ayrıldıklarını hatırlattı.

Ligin ilk haftasında alınan galibiyetin, kendileri için çok anlamlı olduğunu ifade eden Özoğlu, “Maçın ilk dakikalarından itibaren, oyuna hakimiyetimizi kurduk. Öyle ki, ilk yarıyı da 20-9 önde tamamladık. Böyle güzel bir skor elde ettikleri için tüm sporcularımı kutluyorum” dedi.

Özoğlu, sezon öncesinde hazırlık maçı yapma şansı bulamadıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
“Hazırlık maçı yapamamamızın, özellikle genç oyuncularımızı yetiştirme anlamında sıkıntı yaratacağını düşünüyorduk. Bu yüzden dünkü maçın ilk 20 dakikasında farkı açınca, oyuncu değişikliğine gittik ve genç oyuncularımızı oyuna sürdük. Bu da onların potansiyelini görmemizi ve oyuncularımızın deneyim kazanmasını sağladı.”

Maçın centilmence geçtiğini anlatan Özoğlu, bu nedenle iki takımın oyuncularını ve taraftarını da kutladı.

Özoğlu, bu hafta Ankaraspor ile karşılaşacaklarını belirterek, ligin önemli takımlarından olan Ankara ekibine karşı etkili bir oyun sergileyebilmek adına hazırlıklara zaman kaybetmeden başlayacaklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz