Oyster, Türkiye’de süper yat üretmeye hazırlanıyor

Hürriyet Haber
08 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 07 Temmuz 2007 - 21:42

Uzak mesafeli yelkenli yat konusunda dünyanın en tanınan markalarından olan İngiliz Oyster Marine firması, İngiltere’den sonra ilk kez Türkiye’de üretime hazırlanıyor.

Bugüne kadar sadece İngiltere’de üretim yapan Oyster Marine, Türkiye’de süper yat üretmeyi planlıyor. Oyster Marine, Türkiye’deki üretimde yelkenli yat dizaynları ile ünlü Dubois firması ile birlikte hareket edecek. Oyster, Türk şirketlerinin bu konudaki tecrübesinden yararlanabileceklerini açıkladı.

1973’TE KURULDU: 1973 yılında kurulan ve sektörde, yelkencilikte yüksek kalite ve iyi performansları yanında ’Desk Saloon’ dizaynı ile de bilinen Oyster yatları, 1978 yılında ilk Oyster modeli olan Oyster 37’yi denize indirdi. 1980’lerin başında Oyster tarafından üretilen yatlar, dünya çapında yarışlar kazanmasına karşın, şirket sonraki dönemlerde, yarış yatı imalatı çalışmalarını yavaşlatarak ’mavi yolculuk’ yatlarının dizaynına ve yapımına yöneldi.

ENDÜSTRİ ÖDÜLLÜ YATLAR: Dünyada, 1200’e yakın Oyster Yatı dolaştığı belirtiliyor. Oyster yatları iki kez İngiltere Kraliçe Endüstri Ödülünü de kazanmış. Şirket, "The World’s your Oyster" (Dünya sizin Oyster’ınızdır) sloganını kullanıyor. Oyster, üretimini bugüne dek yalnızca İngiltere’de yapıyordu.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı