« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oynamazsam kopuyorum

Beşiktaş’ın yıldızı Sergen, cesurca bir itirafta bulunarak, "Bende devamlılık problemi var. Çünkü oynamadığım zaman kendimi dışarda hissediyorum ve kafa olarak sahadan kopuyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın deneyimli kaptanı Sergen Yalçın, dünkü antrenmandan sonra basının karşısına geçerek, soruları yanıtladı. Antrenmanlarda istekli çalıştığını ve hiçbir sorununun bulunmadığını belirten yıldız futbolcu, devamlılık ile ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

"Devamlılık bende biraz daha problemli. Çünkü oynamadığım zaman kendimi dışarda hissediyordum, o zaman da kafa olarak kopuyorum sahadan. Ondan sonra devamlılık problem oluyor. Sahaya çıkıp oynadığım müddetçe benim için sorun olmuyor. Sorun oynamamaya başladığım zaman başlıyor."

İki senedir takım olamadık

Takımda yıldız oyuncuların fazla olmasının önemli olmadığını vurgulayan Sergen, "Şampiyon olduğumuz sezon çok fazla yetenekli oyuncularımız yoktu ama çok iyi bir ekip olduğumuz için şampiyon olduk. Ondan sonra ekip olamadık. Çok hatalar yapmaya başladık" diye konuştu.

Sergen, Türkiye’de yabancı oyuncu sınırlamasının kalkmasının pek fazla bir şeyi değiştirmeyeceğini savunarak, "Çünkü kulüplerimizin maddi gücü çok üst düzeyde değil. 9-10 tane yabancı oynatacak bir kulüp Türkiye’de yoktur" dedi.

Yabancıların katkısı yok

Yabancı sayısının düşürülüp, daha yetenekli yabancıların Türkiye’ye gelmesi gerektiğini dile getiren Sergen, "Yabancılar Türkiye’ye geldiklerinde, burayı tatil ülkesi gibi görüyorlar. Birkaç istisnayı çıkarırsak, yabancı oyuncuların Türk futboluna çok büyük bir katkısı yok" yorumunu yaptı.

Fazla koşmadığı şeklindeki eleştirilerle ilgili olarak Sergen, "Medya için koşmak ne demektir, hala anlamadım. Benim için koşmak topla hareket yapmak, gol atmak, attırmaktır. Topsuz hareketler daha çok diğer arkadaşların yapacağı işler" dedi.

Uçak yoktu gidemedim

Sergen Yalçın, bir gazetecinin, "Sen niye zamanında yurtdışına gitmedin?" şeklindeki sorusu üzerine, "O zaman uçak yoktu, gidemedim" diye esprili bir cevap verdi. Beşiktaş Kaptanı, kulüpte ödemelerin zaman zaman aksadığını ancak bu durumun bir problem haline gelmediğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz