Spor Oynamadığım zaman mutsuzum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oynamadığım zaman mutsuzum

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Semih Şentürk sürekli forma giyememesinin kendisini üzdüğünü söyledi.

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Semih  Şentürk, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan lider çıkmalarının önemli bir başarı  olduğunu belirterek, sarı-lacivertli takıma bu kupada final oynamanın  yakışacağını söyledi.

Semih, yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Ligi'nde özledikleri  başarılara adım adım ilerlediklerini ifade ederek, “Kötü başladığımız grubumuzu,  lider bitirdik. Bu durum bizim adımıza bundan sonraki tur için büyük avantaj  oluşturuyor. Şu anda var olan tabloya baktığımızda gurur duyulacak bir konumda  bulunduğumuzu görüyoruz. İnşallah Avrupa'da ilerleyen turlarda da Fenerbahçe'nin  şanına yaraşır zaferler kazanarak taraftarımızı sevindiririz. Hatta UEFA Avrupa  Ligi'nde final oynamak neden bize yakışmasın? Fenerbahçe zaten bunu çok hak  ediyor. İnşallah bunu da gerçekleştiririz” diye konuştu.

KAVGA YORGUNLUĞUN ETKİSİ

Twente maçında Cristian Baroni ile yaşadıkları gerginliği kendi  aralarında konuşarak hallettiklerini kaydeden Semih, maç sırasında biraz da  yorgunluğun etkisiyle bazen yapmamaları gereken hareketler yaptıklarını ifade  etti. Semih, maçta Cristian ile yaşadığı tartışmayı şöyle anlattı: “Cristian bana bir pozisyonda kötü bir pas atmıştı. Ben de orada bana  pas atacağını anlamadım. Gelişen atağı iyi değerlendirememiş olmamızın da  üzüntüsü ile ikimiz de gerildik. Orada bana sinirli şekilde hareketler yapınca  biraz ben de sinirlendim. Ortaya ikimize de yakışmayacak görüntüler çıktı. Zaten  maçtan sonra konuştuk. O benden özür diledi, ben de ondan özür diledim. Tabii ki  biraz da kazanma hırsı var. Maç 1-0 olmuş, son dakikalar, galibiyeti korumanın  stresi de etkili... Maç içinde bazen oluyor bu tür hoş olmayan durumlar, ama bir  daha bunu tekrarlamamamız gerektiğini ikimiz de birbirimize söyledik ve konuşup  anlaştık. Sonuçta bizi izleyen insanlara örnek davranışlar içinde bulunmamız  gerektiğini biliyoruz. Büyütülecek bir şey yok, biz takım arkadaşlarıyız ve  hepimizin amacı Fenerbahçe'nin başarısı.”

Semih, Cristian ile tartışmasının ardından antrenör Ayhan Tumani ile de  bir gerginlik yaşadığı şeklindeki iddiaların asılsız olduğunu vurgulayarak,  “Maçtan sonra Ayhan Tumani hocam bana geldi ve 'Gerek yok böyle şeylere, soyunma  odasında konuşun' diye uyarıda bulundu. Ben de orada saha içinde yaşananları  kendisine anlatmaya çalıştım. Ama kesinlikle Tumani hocama karşı bir  saygısızlığım olamaz. Tumani hocamla bir tartışmamız asla olmadı” dedi.

OYNAMADIĞIM ZAMAN MUTLU OLAMIYORUM

Semih Şentürk, sürekli olarak forma giyememesinin kendisini üzdüğünü,  ancak buna tepki olarak sakal bıraktığı şeklindeki iddiaların doğru olmadığını  söyledi.
Bazı çevrelere, bazen sakal bırakmasının oynamamasına tepki şeklinde  yorumlandığına anlatan golcü futbolcu, şöyle devam etti:
“Sürekli olarak forma giyemiyor olmak tabi ki beni üzüyor, çünkü  Fenerbahçe'ye yararlı olmak istiyorum. Bu durumda üzülmüyor olmak anormaldir, ama  bazı basın organlarında 'Hocaya tepki diye sakal bıraktı' deniliyor. Moralim  bozuk oluyor, 'Hocaya tepki' diye yazılıyor. Sonuçta ben de insanım, sakal  bırakabilirim, moralim bozuk olabilir. Her gün neşeli olacağım diye bir kural da  yok. Tabii ki her oyuncu oynamak istiyor. Her futbolcu gibi ben de oynamadığım  zaman mutlu olamıyorum. Bu hiçbir zaman hocama tepki gösterdiğim anlamına gelmez.  Sakal tesadüftü aslında, o sıra lige ara verilmişti ben de sakallarımı  uzatmıştım. İzmir'den eniştem ve ablam gelmişti. 'Kesme sakalını değişiklik olsun  böyle çık maça' dediler. Yani aklımızdan hiç tepki olsun diye bir şey geçmemişti,  amacımız sadece biraz değişiklikti.”
Semih, ligde yarın Eskişehirspor ile deplasmanda yapacakları maçta kötü  gidişlerine son vermek istediklerini dile getirerek, “Ligde 3 haftadır  kazanamıyoruz. Kötü bir gidişatımız var, ama Twente maçıyla moral kazandık.  İnşallah bunu da Eskişehir maçına yansıtırız. Kalan 3 maçımızı kazanıp ilk yarıyı  lider bitirmek istiyoruz. Eskişehir zor bir deplasman ve böyle bir deplasmanla  çıkışa geçmek istiyoruz. İnşallah orada tek yürek olup, galibiyetle evimize  döneriz” diyerek sözlerini tamamladı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle