Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Oynamadan kazandı

KARABÜKSPOR, bu kadar baskıya rağmen çıktı futbolunu oynadı. İyi de mücadele etti. Ama Karabükspor’un kadro yapısı belli.

Kendi hatalarından golü yiyene kadar psikolojik olarak da iyi direndiler. Direnmeden öte Fenerbahçe’yi zorladılar. Ama forvette etkili adamları yok. Emenike, iyi bir hücumcu. Çok güçlü bir adam. Emenike gibi bir oyuncun varsa, yalnız hücumda etkili olmazsın, defansın çok rahat eder.
Dün Fenerbahçe golü attıktan sonra oyun tamamen Karabükspor defansının üstüne yıkıldı, hiç rahatlayamadılar. Aslında ikinci devreden itibaren Karabükspor hücumda etkisiz kaldı. Zaten yedikleri golde de defans hatası ondan geldi. Çok fazla baskı yersen, hata yaparsın. Bakınız Fenerbahçe’den fazla bahsetmedik. Niye? Çünkü F.Bahçe iyi futbol oynamadı. Yücel İldiz, F.Bahçe’yi iyi çözmüş. Alex’e iyi markaj yaparsan, Fenerbahçe’nin yarısı bitiyor. Bu maçta bile iyi oynamayan Alex, attığı pasla maçın skorunu belirledi.

Selçuk’u atmalıydı

Önde iki ekran, şampiyonluğa oynayan 2 takımı izliyorsunuz, futbol kaliteleri çok düşük. Bu sene zaten Spor Toto Süper Lig’in kalitesi düşük. Marka değeri de yerlerde sürünüyor. Böyle kısır futbolla, kısır heyecanlarla kendimizi avutuyoruz. Bu maçta hakemlik bence bir pozisyon vardı. Maçın başında Selçuk’un bariz gol şansından atılması gerekirdi. Akıllı (!)  hakem Bülent Yıldırım, pozisyona faul de vermeyince, iki işi bir arada halletti. İki no’lu yardımcı da yanlış bayraklar kaldırdı.
İki takım çekişiyor, zararı ufaklar görüyor. Burada şampiyonluğa oynayan takımlarla mücadele edeceklerin yapacağı tek şey var. İyi oynamak bir yana, özellikle iyi savaşmaları lazım ki dedikodunun içine girmesinler. Dün  Bucaspor da, Karabükspor da bence iyi mücadele ettiler.

BEĞENDiM

Karabük’ün oyunu bırakmamasını.

BEĞENMEDiM

Fenerbahçe’nin oynadığı futbolu.

DİKKAT

Hep diyoruz ki; “İyi oynamadan kazanılmaz.” Bu Türkiye’de işlemiyor.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI