Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öymen: Partiler dini istismar yarışı içinde

  Hürriyet Haber
  24 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 24 Temmuz 1999 - 00:01

  CHP Genel Başkanı Altan Öymen, Meclis'teki partileri Genel Kurul'da dini istismar etme konusunda birbirleriyle yarışmakla suçladı.

  Öymen, 2 günlük Ege gezisine İzmir'in Torbalı İlçesi'nden başladı. Öymen, Çaybaşı Beldesi belediye ek binasının temelini attı. Öymen, TBMM'de Kuran kursları görüşmeleri sırasında da inanılmaz dialoglara tanık olduğunu vurguladı, şöyle devam etti:

  ‘‘Genel kurulda dini istismar etme konusunda, Meclis'teki partiler yarış yapıyor. Bir kısım 8 yıllık yasanın daha fazla delinmesini istiyor. Bir kısmı daha az delinmesini. Hükümet sözcüsü bakan, şimdiye kadar çocukların dini eğitim yapamadıklarını söylüyor. Hem de bile bile, hakikatı gizliyerek. Türkiye'de 4 ve 5'inci sınıftan itibaren din ve ahlák bilgisi dersleri veriliyor. Dinin, namaz dahil tüm icapları öğretiliyor. Burada yapılmak istenen şey, eğitim dışı biçimde, dini değerleri istismar etmek. Bu yanlış bir gidiş. CHP'nin Meclis'te olmaması bunlara kimsenin karşı çıkmaması sonucunu getirdi. Bu durum en önemli örnek.’’

  FAİZCİLERİN HÜKÜMETİ

  Öymen, son ekonomik kararların, işçilere uygulanan davranışlarla inanılmaz bir çelişki yarattığını söyledi. Öymen ‘‘Bu hükümet faizciler ve repocuların hükümeti gibi görünüyor’’ dedi.

  CHP Genel Başkanı Altan Öymen, hükümetin önceki gün açıkladığı ekonomik kararlarla, faiz ve repo geliri elde eden, kayıt dışı para kazanan vergi kaçakçılarının isteklerini yerine getirdiğini belirtti.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı