« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öylesine bir maç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Mustafa YİĞİT

ANTALYASPOR ve Kocaelispor arasında oynanan maçı teknik ve taktik yönden değerlendirmek bana göre mümkün değil. Çünkü bu maçın ne taktik, ne de futbol kalitesi yönünden bırakın yorumlamayı, izlemeye değer yanı bile yoktu. Hadi Kocaelispor'un mazereti var. 4 puanla dibe demir atmış, henüz 3 puanı birarada görememiş, bunlar yetmezmiş gibi Teknik direktörsüz sahaya çıkmış. Yeşil siyahlı ekipte stres nedeniyle oyun disiplini hakgetire, Allah ne verdiyse karşı kaleye yükleniyor. Yüklenirken de savunması açık üstüne açık veriyor.

Ya Antalyaspor'a ne demeli. Rakibinin bu kadar mazereti varken, kırmızı beyazlı futbolcuların ve teknik adamların ne derdi var. Antalyaspor da enaz Körfez ekibi kadar stresliydi. Gaudino'yu bir yana koyun, amacı futbol oynamak olan başka Antalyasporlu futbolcu göremedim. Karşısında bu kadar dağınık ve ne yaptığını bilmeyen bir takım vaken, Antalya'nın da aynı oranda kötü oynaması şaşırttı. Zaten kırmızı beyazlıların uzun zamandır taraftarlarına gönül rahatlığıyla maç izlettiğini hatırlamıyorum. Kazandığı maçlarda bile taraftarını dokuz doğurtuyor. Dilerim, birgün Antalyaspor da Kocaeli'nin durumuna düşmez.

TARAFTARA UYARI

Birkaç sözüm de taraftara olacak. Son zamanlarda Taraftarlar Derneği ile 07 Gençlik Grubu'nun önde gelen isimlerinin iyi niyetli çabalarını sevinçle izliyorum. Ancak, aynı iyi niyeti tribünlerde göremiyorum. Park tarafındaki portatif tribünü dolduran gençler, kavga edecek kimse bulamazsa birbiriyle kapışıyor. Bunu da yapamazsa, diğer tribünlere sataşıp futbol izlemek için para veren Antalyalıları, kendileri gibi fanatik olmadıkları gerekçesiyle ‘‘Şerefsiz’’ ilan edebiliyor. Buna birilerinin ‘‘Dur’’ demesi gerekiyor. Antalya'daki futbol seyircisini belirli bir çizgiye çekmek için çaba harcayan arkadaşlara bir tavsiyem var. Önce, temsilcisi olduğunuz tribündeki grubunuza çeki düzen verin, Antalya gibi modern kente yakışır seviyeye getirin.


Bunları da Beğenebilirsiniz