İZMİR HABERLERİ

Öykam’a Ziyaretçilerden Yoğun İlgi

IHA
29.05.2015 - 16:25Son Güncelleme :

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ YILDIZ KENT ARŞİVİ VE MÜZESİ (ÖYKAM), TÜRKİYE'NİN FARKLI İLLERİNDEN GELEN ZİYARETÇİLERİN AKININA UĞRUYOR.

IHA

Ödemiş Belediyesi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi (ÖYKAM), Türkiye’nin farklı illerinden gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor.
Kent dokusunu ve şehrin geçmişi yansıtması nedeniyle son yıllarda dikkatleri üzerine çeken Ödemiş Belediyesi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi (ÖYKAM), farklı bölgelerden ziyaretçilerin durağı haline geldi. Türkiye’nin farklı bölgelerinden kişiler müzeyi ziyaret ederken, öğrencilerde ÖYKAM’a yoğun ilgi gösteriyor.
Müze sorumlularından Tuğba Akbörk, müzeye ilginin giderek arttığını ifade ederek, "Birçok il ve ilçeye örnek olan Ödemiş’in müzesi Ege Bölgesinin de yıldızı haline geldi. Bölgeden Manisa, Muğla, Çanakkale, Aydın, Denizli, Uşak gibi birçok ege ili ve ilçeleri müzemize ziyaret ediyor. Bunların içinde sürekli takip eden ziyaretçilerimiz de oluştu. Örneğin Çanakkale Çevre Platformu Gönüllüleri grubu müzemizi açıldığı günden bu yana her sene yeni üyeleriyle müzeye gelerek ilgiyle geziyor. Müzede farklı odaların oluşturulması müzeye olan ilgilerinin daha da arttığını dile getiriyorlar. Bu da biz müze çalışanlarını onurlandırıyor. İzmir’in birçok ilçesinden de müzemize büyük ilgi var. Bugüne kadar ÖYKAM’ı gezmeyen gelmeyen görmeyenleri yaz döneminde de müzemize bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Öykam’a Ziyaretçilerden Yoğun İlgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mayıs 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öykam’a Ziyaretçilerden Yoğun İlgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı