Oyak'tan Erdemir çalışanlarına 'hoşgeldiniz' mesajı

A.A.
28.02.2006 - 12:28 | Son Güncelleme:

ERDEMİR çoğunluk hisselerinin yeni sahibi olan Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), hisse devir sözleşmesinin imzalanmasının ardından ERDEMİR çalışanlarına yönelik “OYAK ailesine hoşgeldiniz” duyurusu yayınladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Türker ile OYAK Genel Müdürü, ATAER, ERDEMİR ve İSDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Ulusoy imzasıyla grubun resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruda, ERDEMİR'in özelleştirilmesinin, hisse devir sözleşmesinin dün imzalanmasıyla tamamlandığı, ERDEMİR T.A.Ş. ve bağlı ortaklıklarının yeni yönetim ve denetleme kurullarının, 27 Şubat 2006 tarihinde görevlerine fiilen başladıkları bildirildi.
OYAK'ın varlığının, üyelerinin her ay aylıklarından kesilen aidatlarla kurumda yıllardır biriken nemalardan oluştuğunun hatırlatıldığı duyuruda şöyle denildi: “Kurumumuz, Türkiye ekonomisi ve ülkemiz insanları için artan oranda değer üretmeyi sürdürerek karlı ve verimli çalışmalarına devam etmektedir. OYAK, ERDEMİR'i Türkiye'deki ağır sanayinin en önde gelen temsilcisi görmüş ve gelişmekte olan ülkemizin geleceğini iyi değerlendirerek yönetimine talip olmuştur. ERDEMİR'i, çalışanlarıyla birlikte kısa zamanda çok daha üst seviyelere taşıyacağımıza inanıyoruz. OYAK, ERDEMİR camiasından, ülkemiz için taşıdığı misyonu, karlılık ve verimliliğini artırarak devam ettirmesini istemekte, yeni yatırımlarla da çok daha üstün değerler yaratmasını beklemektedir.”

ERDEMİR ÇALIŞANINA GÜVEN

OYAK'ın, ERDEMİR'i alırken, kurumsal yönetim kabiliyeti ve yüksek finansman gücüyle, kendisinin yanı sıra fabrikayı Türkiye sanayisinin ”pırlantası” haline getiren işletmenin mühendis ve işçisine güvendiğine dikkat çekilen duyuruda şöyle devam edildi: “Türk halkının bize teveccühü, OYAK ile ERDEMİR'i ve neticede Türk sanayisini mutlaka çok daha ilerilere taşıyacaktır. ERDEMİR'i, Türkiye'de her açıdan örnek kuruluş haline getirmek, çalışanlarımıza her konuda adil ve açık davranmak, onların halinden memnun, geleceğinden emin olmalarını sağlamanın yanı sıra sevgi, şefkat ve anlayışla yaklaşmak bizlerin önde gelen görevi olacaktır.”

ÇALIŞANLARDAN BEKLENTİLER

ERDEMİR'in yeni yönetim kadroları olarak çalışanlardan beklentiler de duyuruda şöyle sıralandı:
“-Kendinize, kurumlarınıza ve Türkiye'ye güveniniz.
-ERDEMİR'in, Türkiye'nin dünyada tanınan örnek kurum ve markalardan biri olması için özveriyle çalışınız.
-En az maliyetle belirlenen standartda kazasız iş yapmaya ve dolayısıyla verimliliğe mutlaka odaklanınız.
-Sizden istenen hizmeti en iyi şekilde yaparak ERDEMİR'in karlılığına katkıda bulunup artmasını sağlayınız.
-OYAK'ın ve bütün bağlı ortaklarının da kabul ettiği dürüstlük, şeffaflık, sorumluluk, hesap verilebilirlik, rekabet, adalet, yaratıcılık, mükemmeliyet, karşılıklı saygı ve sevgiyle çalışanlarının mutluluğu değerlerini kısa zamanda şahıs, bölüm ve şirket olarak benimseyip takipçisi olunuz. OYAK ailesine hoşgeldiniz.”
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı