Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oy zarfından Erbakan çıktı

  ŞANLIURFA, (DHA) - DENİZLİ (AA)
  10.08.2014 - 19:27 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy sayımı yapıldığı sırada bir oy zarfının içinde ’tercih’ mührü basılmış merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın fotoğrafı çıktı. Denizli'nin Tavas ilçesinde ise oy sayımı sırasında bir seçmenin zarfından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a ait fotoğraf çıktı.

  Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda oy verme işlemleri tamamlandıktan sonra sayıma geçildi. Görevliler, 302 seçmeni bulunan 2073 nolu sandıkta sayımlara başlarken ilginç bir manzarayla karşılaştı. Oy pusulasının bulunması gereken zarfta ’tercih’ mührünün basıldığı eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın fotoğrafı çıktı.

  Erbakan’ın fotoğrafının çıktığı zarf tutanaklara geçersiz oy olarak geçildi.

  SEÇİM SANDIĞINDA AZİZ YILDIRIM FOTOĞRAFI

  Denizli'nin Tavas ilçesinde oy sayımı sırasında bir seçmenin zarfından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a ait fotoğraf çıktı.

  Cumhurbaşkanı seçimi için oy verme işleminin bitmesinin ardından Tavas Anadolu Lisesi 1087 numaralı sandıkta sayım yapan görevliler bir zarfın içinden Aziz Yıldırım'a ait fotoğraf ve Fenerbahçe Kulübü'nün ambleminin yer aldığı bir kağıt olduğunu tespit etti. Zarftan herhangi bir adaya oy çıkmazken, görevliler daha önce böyle bir durumla karşılaşmadıklarını belirtti.

  Seçim kurulu görevlileri zarftan çıkan fotoğrafı cep telefonu ile görüntüledi.

  Aziz Yıldırım'a ait fotoğrafı seçim zarfına kendisinin koyduğunu açıklayan Onur Baybars, fanatik Fenerbahçeli olduğundan dolayı seçimde diğer 3 adaya oy vermek istemediğini ve tercihini Aziz Yıldırım'dan yana kullandığını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı