« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oy kavgası kızıştı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aziz Yıldırım'ın, ‘‘Ali Şen beni destekliyor’’ açıklamasına Şen'den, ‘‘Oyum Vefa Küçük'e’’ şeklinde yanıt geldi. Samandıra Tesisleri'nin açılışını bugün Yıldırım ve Şen birlikte yapacak.

FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın önceki gece Ankara'da Fenerbahçeliler Derneği'nin kokteylinde, ‘‘Ali Şen beni destekliyor’’ sözleri büyük şaşkınlık yarattı.

Kokteyl sırasında Yıldırım, davetlilere, ‘‘Sizce Ali Şen kimi destekliyor?’’ diye bir soru sordu. Davetliler, ‘‘Elbette Vefa Küçük’’ karşılığını verince Yıldırım, ‘‘Var mısınız iddiaya?’’ dedi. ‘‘Bu kanıya nereden vardınız?’’ şeklindeki bir soruya Yıldırım, ‘‘Uykusuz kalmayı göze alan taraftarlar perşembe gecesi (bugün) televizyondan yapılan açıklamaları izlesin ve Ali Şen'in kimi desteklediğini öğrensin’’ dedi. Ancak Ali Şen, yaptığı açıklamada, ‘‘Oyum Küçük'e’’ şeklinde konuştu.

AÇILIŞA DAVET

Ali Şen ise, Yıldırım'ın kendisine telefon ettiğini ve bugün yapılacak Samandıra Tesisleri'nin açılışına davet ettiğini açıkladı. Şen şöyle devam etti: ‘‘Aziz Yıldırım bana telefonda Samandıra Tesisleri'ni siz aldınız, temelini siz attınız. Biz bitirdik. Açılışı beraber yapalım. Gelir misiniz?’’ dedi. Ben de kendisine, ‘‘Memnuniyetle. Kulüp hepimizin’’ karşılığını verdim.

Ve ayrıca aramızda şu konuşmalar geçti: ‘‘Yarın (bugün) gelir açılışı yaparız, temeli atarız. Beğenirsem, konuşmamda seni methederim, onore ederim. Aziz, birinci günden itibaren çok yanlışlıklar yaptın. Şimdi yapmayacağını söylüyorsun. Kazanırsan eski hatalarını tekrarlama. Yıldırım ise, bana ‘Evet, pekçok yanlışımız oldu. Ancak onlar geçmişte kaldı. Unutmak istiyorum' cevabını verdi.’’

ŞEN: OYUM KÜÇÜK’E

Ali Şen, Yıldırım'a bu konuşmada, ‘‘Sen benim gibi bir F.Bahçeli'yi karşına aldın. Yeni Ali Şen olmak istedin. Ben, F.Bahçe'ye hizmet edenin hep yanında olmuşumdur. Ali Şen ile dost olmak kolaydır. Ali Şen'in dostluğu da herkese yarar. Ali Şen'i düşman seçenler karşılarında çetin bir düşman bulurlar. Davetine teşekkür ederim. Açılışta görüşürüz’’ dediğini de belirtti.

Ali Şen, kendisine Vefa Küçük'ü desteklediğinin bilindiğini ancak Küçük'ün ‘‘Ali Şen'in gölgesi ve uydusu’’ laflarından etkilenip, etkilenmediğini, bugüne kadar da bu nedenle birbirleri ile görüşmediklerini soranlara şu yanıtı verdi: ‘‘Vefa uydu olmaz. Zaten gökyüzünde çok uydu var. Kimsenin gölgesinde de kalmaz. Ali Şen'in gölgesi de ne gölgeymiş, ben de anlamadım. O gölgede hep şampiyonluklar, başarılar, tesisler var. Vefa'nın beni aramaması, oyumu ona vermeme engel değil. Kongre'de oyum Küçük'e.’’

AŞIK'TAN KÜÇÜK'E DESTEK

Kongre çalışmalarını sürdüren Vefa Küçük, dün sabah eski başkanlardan Metin Aşık ile görüşerek, destek sözü aldı. Küçük'ü ofisinde ağırlayan Metin Aşık, ‘‘Kendisine her türlü desteği vermeye hazırım. Vefa beyin F.Bahçe'de başarılı olacağına inanıyorum’’ dedi. Öte yandan Ömer Çavuşoğlu da Küçük'e destek vereceğini bildirdi.

Vefa Küçük ise, seçilirse, hemen ertesi gün, yani 21 Şubat'ta Oğuz Çetin'in menajerlik görevine başlayacağını, teknik direktör seçimine de birlikte karar vereceklerini açıkladı.

YILDIRIM: AYNI TAKTİK

Aziz Yıldırım, ‘‘Tehdit ediliyorum’’ diye açıklamada bulunan Küçük'e sert yanıt verdi. Yıldırım, Küçük'ün yanındaki insanların geçmişten bu yana her kongre öncesinde aynı taktiği uyguladığını ifade ederek, ‘‘Emniyete başvursunlar’’ dedi.

20 yıldır aynı taktikle kongre kazanmaya çalışan insanların kaybedeceğini anladığı sırada mazlum insan rolü üstlendiğini hatırlatan Yıldırım, ‘‘Tahsin Kaya- Osman Hızlan döneminde de tehditler vardı. M.Ali Aydınlar da kendi grubu tarafından tehdit edilmişti’’ diye konuştu.

Şen'den Yıldırım'a: ‘‘Sen benim gibi bir F.Bahçeli'yi karşına aldın. Yeni Ali Şen olmak istedin. Ali Şen'i düşman seçenler karşılarında çetin bir düşman bulurlar.’’

‘‘Vefa Küçük uydu olmaz. Zaten gökyüzünde çok uydu var. Kimsenin gölgesinde de kalmaz. Vefa'nın beni aramaması, oyumu ona vermeme engel değil.’’

Sarı Lacivert taraf değil

F.BAHÇE'de yaklaşan Olağan Genel Kurul öncesi Sarı Lacivert Derneği, kulis faaliyetlerinden uzak duruyor. Dernekten yapılan yazlı açıklamada, ‘‘Derneğimiz, F.Bahçe'ye karşılıksız hizmet vermek ilkesiyle kurulmuştur. Üyelerimiz, tüzüğümüz gereği seçimler sırasında dernek adına kongre kulislerine katılamaz, taraf olamaz. Tüm üyelerimiz oy kullanmakta serbesttir. İlkemiz F.Bahçe Kongresi'nde seçilen yönetimlere destek olmaktır’’ denildi.

Moshoeu İstanbul'da

F.BAHÇE'nin Güney Afrikalı futbolcusu John Moshoeu, İstanbul'a döndü. Ligin 16. haftasında yapılan Beşiktaş maçı öncesi Afrika Kupası maçları nedeniyle ülkesine giden Moshoeu'nun, bir aylık aradan sonra İstanbulspor maçında takımındaki yerini alması bekleniyor.

Pencereden kaçtılar...

F.BAHÇE'nin iki yıldızı Abdullah ile Boliç dün Özel Çamlıca Coşkun İlköğretin Okulun'daki panelde öğrenciler tarafından soru yağmuruna tutuldu. Türkiye'de F.Bahçe'den başka büyük takım olmadığını ileri süren Abdullah ve Boliç ‘‘G.Saray bizden bir adım önde. Ancak yarın ne olacağı belli olmaz. İddia ediyoruz hem taraftar hem de imaj yönünden F.Bahçe Türkiye'de 1 numara’’ dediler. İlgi nedeniyle büyük izdihamın yaşandığı panelte iki futbolcu, çıkışta pencereyi kullanmak zorunda kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler