Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Owen'sız geldiler

İngiltere Milli Takımı, sakat olan ünlü golcüsünden yoksun olarak İstanbul’a geldi. Konuk ekip için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Bülent BOĞ
SON GÜNCELLEME
İNGİLTERE Milli Takımı, yarın Türkiye ile oynayacağı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçı için dün İstanbul'a geldi. Ada ekibinin en önemli golcüsü Michael Owen, sakat olduğu için kafilede yer almadı. Konuk ekibi Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılayan Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ata Aksu, Teknik Direktör Sven Goran Eriksson'a, ‘‘Türk misafirperverliğini göstereceğiz. Endişeye gerek yok’’ dedi. 23 futbolcunun yer aldığı kafile, 3 otobüs dolusu çevik kuvvet ve 8 motosikletli yunus ekibi eşliğinde, kalacağı Ritz Carlton Oteli'ne geçti.

Otel çevresinde 70 polis geniş güvenlik önlemi alırken, özel donanımlı ve kameralı bir güvenlik aracıyla da çevre sürekli tarandı. Kafilenin otele yerleşmesinin ardından 20 kişilik bir polis ekibi, devriyeli olarak güvenliği sağladı. Bu arada otel içinde de 15 kadar sivil polisin görev yaptığı öğrenildi.

Güvenlik çemberini yarıp Beckham’dan imza aldılar

İNGİLİZ
futbolcular havalimanından ayrılırken, 15 yaşındaki Gülşen Şenova adlı lise öğrencisi genç kız güvenlik çemberini yararak David Beckham'a sarıldı. Kitabını imzalatmak isteyen Gülşen, polisler tarafından Beckham'ın yanından uzaklaştırırken, ünlü futbolcu beklenmedik bir hareket yapıp, hayranının yanına getirilmesini istedi. Kısa süre bekledikten sonra takım otobüsüne binen Beckham, hayranının yanına getirilmesinde ısrar edince, görevlileri Gülşen'i bulup, kardeşi Sıla ile birlikte takımın otobüsüne bindirdi. Gülşen, ABD'deki bir akrabasıyla getirttiği Beckham'ın hayatını anlatan kitabı, İngiliz futbolcuya imzalattı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler