DİYARBAKIR HABERLERİ

Ovabağ Sulama Göleti’ne Balık Bırakıldı

IHA
08.10.2015 - 11:38Son Güncelleme :

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇINAR’IN OVABAĞ MAHALLESİ’NDE 170 BİN METREKARELİK ALANI SULAYACAK VE HAYVANLARIN SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK OVABAĞ SULAMA GÖLETİ’NE, MAHALLE SAKİNLERİNİN FAYDALANMASI AMACIYLA BİNİN ÜZERİNDE SAZAN BALIĞI BIRAKTI.

IHA

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çınar’ın Ovabağ Mahallesi’nde 170 bin metrekarelik alanı sulayacak ve hayvanların su ihtiyacını karşılayacak Ovabağ Sulama Göleti’ne, mahalle sakinlerinin faydalanması amacıyla binin üzerinde sazan balığı bıraktı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanlığı, mayıs ayında temelini attığı tarımsal amaçlı sulama göletinin yapımının tamamlanması ve kısmen su tutmaya başlamasının ardından gölete binin üzerinde sazan balığı bıraktı. Çok hızlı çoğalması nedeniyle tercih edilen sazan balığından Ovabağ Mahallesi sakinleri faydalanacak.
Yapımı tamamlanan göletin yağışların başlamasıyla tam dolacağını, ardından kullanımının başlayacağını belirten Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu, göletin çeltik üretiminin yapıldığı alanda tarımsal amaçlı sulama, hayvanlar için de içme suyu olarak kullanılacağını kaydetti. Mahallede kooperatifleşme çalışmalarının tamamlandığını, üyelerinin belirlendiğini ve resmi başvurunun en kısa sürede yapılacağını bildiren Pirinççioğlu, kooperatifin balıkların işletmesiyle, göletin etrafının ağaçlandırılmasıyla ve arazilerin sulanmasıyla ilgileneceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Ovabağ Sulama Göleti’ne Balık Bırakıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ovabağ Sulama Göleti’ne Balık Bırakıldı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı