Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Otyakmaz'dan Albayrak'a sert yanıt

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, lehlerine tescil edilen olaylı maçtan sonra Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın açıklamasına tepki gösterdi: "Bizi komplolarının içine çekemeyecekler. İki takımın dostluğunu bozmaya da Albayrak'ın gücü yetmeyecek" dedi.

Eraydın AYTEKİN / SİVAS, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Nuri Albayrak'ın pazar günü bazı tv kanallarında Sivasspor'u suçlayıcı ifadeler kullandığını hatırlatan Başkan Mecnun Otyakmaz, yaptığı yazılı açıklamada olaylı maça değindi.

Trabzon'da her zaman sevgi ve ilgiyle karşılandığını belirten Başkan Otyakmaz, şöyle devam etti:
"Anadolu'nun 2 güzide şehrinin takımının ligin ilk karşılaşmasındaki maçına büyük bir keyifle yanıma 9 yaşındaki oğlumu da alarak gittim. Çünkü evime gidiyor, düşüncesindeydim. Geçen yıl belki de hiç bir başkana nasip olmamış pankartla karşılanmış, büyük onur duymuştum. O dönemin kulüp başkanı beni bir kaç kez yolda arayarak misafir etmek istediğini söylemişti. Maç da çok sıcak bir havada çok güzel bir şekilde başladı. Sahada kora-kor futbolun içinde olan mücadele vardı. Maçın 80'inci dakikasında futbolumuzla Trabzonsporlu taraftarlar tarafından alkışlandık. Bu arada 1-0 geriye düştük. Ondan sonra da iyi oyunumuz sürdü. Biri direkten dönen pozisyon olmak üzere 2 önemli fırsat harcadık. Ataklarımız sürüyordu. Ne olduysa Ayman ve Balili arasındaki pozisyondan sonra oldu, o üzücü olay meydana geldi. Herkesin huzurunda cereyan etti. İster cehalet deyin, ister bazı yöneticilerin ve basın mensuplarından bir kısmının sorumsuzca beyanatlarından deyin, yaşamak istemediğimiz ama dünyanın bir çok karşılaşmalarında yaşadığımız olaylar oldu."

"BELEŞÇİ TAKIM DİYE LANSE ETTİ"

Olaylardan sonra yaptıkları açıklamalar ve duruşlarıyla ortamı germemek için yoğun çaba harcadığını belirten Otyakmaz, "Federasyonun kararıyla pek de içime sindiremediğim 3 puanı, hanemize yazdırma isteği, Nuri Albayrak'ın yaptığı mantıksız, iftiracı, gerçekleri yansıtmayan, Türk futbolunu değil, sadece kendi başarısını düşünen açıklamalardan kaynaklandı. Sindiremeyişimin sebebi, hakem son düdüğü çalmadan pozisyon avantajını değerlendirerek en fazla 1 gol bulabilirdik. Oynadığımız futbolla da 1 puanı hak etmiştik. Albayrak, 50 gündür gururumuzu okşayacak tek bir kelime sarf etmeden bütün suçu Sivasspor'a yükleme gayreti içinde oldu, olayın sorumlularını gözardı etti. Misafir takımın can güvenliği ev sahibine aitken sorumlular, görevlerini yerine getirmemesi sonucu sahaya girişi engelleyemediler. Olaylardan 30 dakika sonra her türlü önlem alındı. (Gerekirse stadı boşaltabiliriz, maç oynansın) baskısı yaptılar. Baştan beri hakemin kararına saygılı olduğumuzu, isterlerse çıkıp oynabileceğimiz konusunda yaptığım açıklamaları çarpıtarak kendisini kurtarmak için Sivasspor'u durumdan istifade etmek isteyen beleşçi bir takımmış gibi lanse etme gayretine girdi. Futbolcularımın tahrikte bulundukları yönünde açıklamalar yaptı. Hangi tahrik, sahaya müdahaleyi meşru kılabilir. Sahaya fiili ve darplı müdahalenin alacağı ceza bellidir. Kaldı ki 3 futbolcumuz, kendilerini savunmalarına rağmen ceza aldı. Ceza almamaları için federasyona, (Desteğimizi çekeriz) tehdidi ise, (Destekliyoruz, öyle ise bizi kollamak zorundasınız) düşüncesinin su yüzüne çıkmasıdır. İstediği adalet değil, menfaat. Bunlar sağduyulu Trabzonlular'ın gözünden de kaçmadı." siye konuştu.

"OLAYLARDA PARMAĞINI BİLE OYNATMADI"

Maç sırasında yaşananlar olaylarda Nuri Albayrak'ın hiç bir çaba harcamadığını da iddia eden Başkan Otyakmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Benim futbolcularımın kaderini paylaşma duygusallığını ve sahaya inişimi, (Sen güvenlikçi misin) aşağılaması ile yorumlamak, bir başkanın üslubu olmadığı gibi sahaya inmeye kendi cesaretinin olmayışının gizleme gayreti olduğu açıktır. Kaldı ki ben bu takımın hem başkanı, hem ağabeyi, hem güvenlikçisi, hem de kapıcısıyım. İlk açıklamasında yanındakilerin de yanlış yönlendirmesi ile benim sahaya inip hakemin yolunu kestiğim ve maçın tatil edilmesini istediğim açıklamasını da gerçeği görmüş olacak ki sonraki zamanlarda bir daha değinmemiştir. Benim sahaya inip ne yaptığım belli. Futbolcularımı güvenli bir şekilde orta sahaya toplayıp soyunma odasına götürme gayretidir. Ortamı daha fazla kızıştırmamak için PAF takımımın yaşamış olduğu olumsuzlukları gündeme dahi getirmeyişim, Albayrak'a bol geldi. Olayların komplo olduğunu, içinde bizim de olduğumuz yönündeki açıklaması ise bardağı taşıran son damladır. Beni tanıyanlar kişiliğimi, karakterimi bilirler. Öyle gizli saklı komplo içine girmektense boynumun kesileceğini bilsem doğruyu söyleyip yapmaya gayret eden biri olduğumu göz ardı etmezdi."

"BEDAVA BİLET DAĞITTILAR"

Başkan Otyakmaz, şimdiye kadar ortamı germemek için açıklamadıkları bir olaya da değinerek, "Ortamı germemek ve Trabzonspor'u zor duruma sokmamak için şimdiye kadar açıklamadığım bir olay var ki işte bu gerçek, komplonun en büyük delilidir. Kamp yaptığımız Zorlu Otel'de maç günü ikinci başkanları, yaklaşık 2000 bileti, Trabzonlu dostlarımızın da şahitliğinde Trabzonsporlu taraftarlara ücretsiz verdi. Yoksa onlara bu bilet karşılığında sonuç ne olursa olsun, bizim federasyonla aramızın bozulması için bahaneye ihtiyacımız var, sahaya girin saldırın mı, denmiştir. Kendi iç sorunlarını Sivasspor'a havale etmek, çöpleri halının altına süpürmekten başka bir şey değildir. Bizim sağduyulu davranışımızın altındaki ince düşünceyi yakalayamamış olması da kendi talihsizliğidir. Dostluğu bozmaya Nuri Albayrak'ın gücü yetmeyecek. Biz Sivas'ta tüm Trabzonluları güllerle karşılayacağız ama anladığım kadarıyla sadece bir gül eksik olacak" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler