BİLECİK HABERLERİ

’Oturulamaz’ Raporu Verilen Bozüyük Kız Meslek Lisesi De Tahliye Ediliyor

IHA
24.02.2015 - 16:52Son Güncelleme :

BİLECİK’İN BOZÜYÜK İLÇESİNDE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ (ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ) BİNASININ ARDINDAN MİMAR SİNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ (BOZÜYÜK KIZ MESLEK LİSESİ) BİNASININ DA DEPREME DAYANIKSIZ OLDUĞU GEREKÇESİYLE BOŞALTILMASINA KARAR VERİLDİ.

IHA

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) binasının ardından Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Bozüyük Kız Meslek Lisesi) binasının da depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılmasına karar verildi.
Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Bozüyük Kız Meslek Lisesi) binası, yapılan incelemeler sonrasında depreme dayanıksız (Oturulamaz) raporuna istinaden valilik oluru ile boşaltılıyor. Pazartesi günü gelen ’Oturulamaz’ raporunun ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Valilik makamınca gerekli tedbirlerin alınması konusunda resmi yazının gelmesiyle başlayan süreçte gerekli yazışmaların ardından okulun Valilik oluruyla boşatılmasına karar verildi.
Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce okulun boşaltılması öğrenci ve idari personelin sorunsuz bir şekilde belirlenecek yeni okullarında eğitim öğretime başlamaları konusunda çalışma başlatıldı. Yapılan değerlendirmenin ardından Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Bozüyük Kız Meslek Lisesi) nin Bozüyük Şehit Zafer İpek Anadolu Lisesi binasına taşınacağı belirtildi. Şehit Zafer İpek Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin ise Bozüyük İMKB Anadolu Lisesinin boş olan 12 derslikli en üst katına taşınacağı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden ’Oturulamaz’ Raporu Verilen Bozüyük Kız Meslek Lisesi De Tahliye Ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 16 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Oturulamaz’ Raporu Verilen Bozüyük Kız Meslek Lisesi De Tahliye Ediliyor haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı