Gündem Haberleri

  'Oturan Savcı' Meclis gündeminde

  Hürriyet Haber
  03.09.2013 - 16:28 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Ergin'e Edirne Kırkpınar Güreşleri sırasında yaşanan tartışmayı anımsatan Vural, Bergama’daki 30 Ağustos törenlerine, ilçeye yeni Hasan Yüksel’in bayrak geçişi sırasında ayağa kalkmaması üzerine, "Savcı, sizin 'Bayrağa değil sancağa ayağa kalkılır' sözlerinizden mi cesaret aldı?" sorusunu yöneltti.

  İşte Vural'ın soruları:

  1- Kanunları uygulamakla yetkili olan Cumhuriyet Savcılığı makamını temsil eden bir kişinin bu tutumu hakkında bir işlem başlatılmış mıdır?

  Oturan Savcı Meclis gündeminde

  2- Cumhuriyet Savcısının bu davranışının altında sizin 8 Temmuz 2013 tarihinde TBMM Genel Kurulunda Edirne’de Kırkpınar Güreşlerinde geleneksel bayrak geçişi töreninde Türk Bayrağı geçerken tüm vatandaşlar bayrağı ayakta alkışlarken, onuncu yıl marşının çalınmasını bahane ederek ayağa kalkmayan Vali’yi savunmak için yapmış olduğunuz “Edirne Kırkpınar güreşlerinde protokoldekilerin ayağa kalkmasını gerektirecek olan şey, hepimizin milli marşı olan İstiklal Marşı’dır.” “Bayrağa değil sancağa ayağa kalkılır” sözleriniz etkili olmuş mudur? Sayın Bergama Savcısının sizin TBMM Genel Kurulundaki bu sözlerinizden cesaret almış olabileceğini düşünüyor musunuz?

  Oturan Savcı Meclis gündeminde

  OTURAN SAVCI MESLEKTAŞLARINI İKİYE BÖLDÜ

  BAYRAK GEÇİYOR SAYIN SAVCIM


  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı