Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oturan kazanıyor

Sarı kırmızılı takımın kadrosunda düşündüğü 6 yabancısına ödediği toplam yıllık ücret 6.6 milyon Euro. Kadroda yer bulamayan 4 lejyonere verilen rakam ise 7 milyon 150 bin Euro.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

TRANSFERDE Hagi kimi istediyse alındı, Galatasaray’da ortaya ilginç bir tablo çıktı. Rumen teknik adamın maliyeti düşük ancak gelecek vadeden oyunculara yatırım yapması takım içi gelir dengesini altüst etti. Şu an gelinen noktada Galatasaray’da oynamayan yabancılar, oynayanlardan daha fazla para kazanıyor. Nasıl mı?..
Hagi’nin asları belli
Culio, Zapata ve Stancu’nun gelişi ile Florya’da yabancı sayısı 10’a çıktı. Şimdi kafalardaki soru şubat ayından itibaren kimlerin sahada, kimlerin kulübe ve tribünde olacağı. Ve bu soruyu Sivas maçından önce Florya’da görev yapan en az 3 kişiye sordum. Bu isimler, Hagi’nin ilk 5 yabancısını belirlediğini ifade etti. Bunlar; Zapata, Neill, Cana, Culio ve Stancu. Pino’nun sahada olup olamayacağını ise Kazım’ın performansı gösterecek.
Pahalı yedekler
Kalemi kağıdı elime aldım, örneğine az rastlanır bir tablo ortaya çıktı… Buna göre Hagi’nin sahaya sürmeyi düşündüğü 6 yabancıya sarı kırmızılı kulüp yıllık 6 milyon 600 bin Euro ödüyor. Verim alamadığı diğer 4 yabancısının maliyeti ise yılda 7 milyon 150 bin Euro. Bir başka deyişle kulübedeki ya da tribündeki futbolcular, Galatasaray için oynayanlardan daha maliyetli.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler