MUĞLA HABERLERİ

Ötüken Dergisi Muğla İl Temsilciliği Açıldı

IHA
27.10.2015 - 17:01Son Güncelleme :

ÖTÜKEN MUĞLA İL TEMSİLCİLİĞİ AÇIKLIDI

IHA

Türkçülük hareketinin öncülerinden Hüseyin Nihal Atsız’ın 1960’lı yıllarda çıkardığı ve Türkçülüğün önemli yayın organlarından olan ve günümüzde Genç Atsızlar tarafından çıkarılan Ötüken Dergisi’nin Muğla Temsilciliği açıldı. Cumhuriyet Bulvarı üzerindeki Kent Çarşısı’ndaki temsilciliğin açılış törenine Büyük Birlik Partisi, Alperen Ocakları, Türk Ocakları, Ülkü Ocakları, TÜRKAV başkan ve yetkilileri katıldı. İstiklal Marşı okunmasının ardından Ötüken Dergisi temsilciliği adına konuşan Serhat Aydın, Muğla sınırları içerisinde Türk’e düşman olan her yapının silinmesini, hafızalardan yok edilmesini ve Türklük bilincini yeniden hafızalara, gönüllere ve sokaklara kazımak için kollarını sıvayan Genç Atsızlar olduklarını vurguladı.
Aydın, “Bizler Muğla’da tek Türkçü Teşkilat olmanın gururunu yaşamak ile birlikte Ötüken Dergisi Muğla Temsilciliği’nin Hüseyin Nihal Atsız Beğ’in tavizsiz, dik ve mert duruşundan asla ödün vermeden Muğla’da ‘Türkçülüğün Kalesi’ olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.
Aydın, “Genç Türk Soylu kardeşlerimizin bilgili, kültürlü, okuyan-yazan, bileği, fikri kuvvetli öğrenmeye daima aç vücudunu sağlıklı tutan birer birey olması için canımızı dişimize takarak çalışmalarda bulunacağımızın sözünü veriyoruz. Bizler Atsız’ın Öğrencileri, Başbuğ Atatürk’ün Askerleri ve Tayma’nın ardında Genç Atsızlar’ız” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ötüken Dergisi Muğla İl Temsilciliği Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ötüken Dergisi Muğla İl Temsilciliği Açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı