« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Otto Bariç yuvaya döndü

2002 Dünya Kupası baraj maçlarının her ikisinde de Türkiye'ye yenilerek, finallere katılma şansını yitirmesi sonrasında Avusturya Milli Futbol Takımı'ndaki görevine son verilen Otto Bariç, Austria Salzburg Kulübü ile sözleşme imzaladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YUVAYA DÖNDÜ

Milli takımdaki görevine son verildikten sonra basında hakkında "spor kariyerini noktaladı" şeklinde haber ve yorumlar çıkan Otto Bariç'in, Austria Salzburg takımında spor direktörü olarak göreve başlaması, "Bariç yuvaya geri döndü. Austria Salzburg'u lider yapmayahazırlanıyor" şeklinde değerlendirildi.

Otto Bariç'in milli takımdan önce Austria Salzburg takımını çalıştırdığını ve kulüp başkanı Rudi Quehenberger'in yakın dostu olduğunu anımsatan Avusturya Televizyonu ise "Bariç'in göreve başlamasından başkan Quehenberger çok mutlu, ancak teknik direktör Lars Söndergaar ile yardımcısı Heimo Pfeifenberger aynı görüşü paylaşmıyorlar" yorumunu yaptı.

Bariç'in gelecek pazartesi günü resmen göreve başlayacağını açıklayan Austria Salzburg Başkanı Rudi Quehenberger, Bariç'in talebi üzerine Yugoslav forvet oyuncusu Branko Radovanovic'i transfer edeceklerini söyledi.

KRANKL GELEBİLİR

Bu arada, Otto Bariç'in görevine son veren Avusturya Futbol Federasyonu ise bugüne kadar yeni bir teknik direktör bulamadı. Basında çıkan haberlerde, yeni teknik direktör olarak yıllarca milli takımda 9 numaralı formayı taşıyan Hans Krankl'ın görevlendireleceği ise gelen haberler arasında.


Bunları da Beğenebilirsiniz