Otoya 4.2 milyar Euro kredi verdi ‘açık pazar’a indi

Hürriyet Haber
27 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 26 Mayıs 2010 - 22:44

Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, vdf’nin bankalarla yarıştığını belirterek, “vdf bankalar gibi mevduat toplamıyor, bankalar gibi binlerce çalışanı yok. Ama bu haliyle bankalarla yarışıyor. Yüzde 28’lik pazar payi ile 10’uncu yılına sektör lideri olarak giriyor” dedi.

10 araçtan birine kredi

Acar, vdf’nin 4.2 milyar Euro kredi kullandırdığını ve 400 binden fazla müşteriye kredi verdiğini hatırlatarak şöyle konuştu: “Türkiye’de son 10 yılda satılan araçların yüzde 10’u vdf tarafından kredilendirildi. Doğuş Otomotiv olarak otomotiv değer zincirinin her halkasında güçlü bir şekilde yer alıyoruz. vdf ise bizim tüm bu halkalarımızın en güçlü yapı taşlarından birisini oluşturuyor. vdf, otomobilin yaşam döngüsü içinde finansal desteğe ihtiyaç duyulan her alanda sunduğu yenilikçi çözümler ile hem müşterilerine hem de sektörüne katma değer sağlayan bir kurum.”

İkinci ele kredi

vdf Genel Müdürü Kemal Ören ise 10’uncu yılda vdf olarak vites büyüttüklerini, yeni ürün ve hizmetlerle büyümeyi sürdüreceklerini söyledi. Yıl sonuna kadar kârlılık oranında yüzde 5, pazar payında ise yüzde 6 artış öngördüklerini kaydetti. Ören, önümüzdeki dönemde pazara sunacakları yeni ürünler ile ilgi şu bilgileri verdi: “İkinci el araç satışlarına yönelik sunacağımız kredi imkanı ile de ikinci el otomobil pazarına önemli bir katma değer sağlayacağız. 7 yaşına kadar ikinci el tüm VW Grubu araçlara kredi vereceğiz. Türkiye’nin heryerinde satılan ikinci ellere bu imkanı vereceğiz. Hedefimiz 5 yılda 50 bin ikinci el kredisi vermek.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı