Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Otostopçu gaspçılar

  İsmet KÖZELO/KAYSERİ, DHA
  07.05.2010 - 17:01 | Son Güncelleme: 07.05.2010 - 18:15

  ADANA'da karıştıkları olaylarla adlarından sıkça bahsettiren Cono Aşireti'ne mensup oldukları ileri sürülen 2 kadın, Kayseri yakınlarında otostop yaparak durdukları besici E.D.'nin 5 bin 700 TL'sini gasp etti. Jandarma, kaçan kadınlardan birini ve birlikte hareket ettikleri 2 erkekten birini yakaladı.

  . Besicilik yapan 40 yaşındaki E.D., hayvan pazarından çıkıp, Cırgalan Mahallesi'ndeki evine doğru giderken, yol kenarında otostop yapan 2 kadını görüp durdu. Burçin U. ve Senem D.'yi aracına alan besici E.D., 2 kadının araç içerisinde para karşılığı cinsel ilişkiye girme tekliflerini geri çevirdi. Bunun üzerine 2 kadın, besicinin başına taşla vurup, üzerindeki 5 bin 700 TL'sini gasp etti.

  Araçtan inerek üzerlerini yırtıp, “İmdat bu adam bize tecevüz ediyor” diye bağıran kadınlar, kendilerini 50 metre ötede bekleyen İzzet Y. ve Selçuk K. ile birlikte uzaklaştı. Bir süre sonra kendine gelen E.D., jandarmaya haber verdi. Cono Aşireti'ne mensup oldukları belirlenen ve Kayseri Boztepe Mahallesi'nde çadırlarda yaşadıkları belirlenen şüphelilerden İzzet Y. ve Senem D. jandarma tarafından yakalandı. İfadeleri alınan İzzet Y. ve Senem D., sorgularının ardından sevk edildikleri Adliye'de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Burçin U. ve Selçuk K. hakkında ise gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.

  Besici E.D., “Karpuzatan Mevkii'ne hayvan almak için gitmiştim. Yol kapalı olduğu için Yeşilyurt yolunu kullanmak istedim. Yolda duran iki kadını yardım olsun diye arabama aldım. Kafama taş vurarak, paramı aldılar” diye konuştu.

  Jandarma ekipleri olaydan sonra kaçan Burçin U. ve Selçuk K.'yı da yakalamak için araştırma başlattı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı