Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Otostop yapan kadına tecavüz eden 8 kişi adliyede

  A.A
  03 Şubat 2006 - 14:56Son Güncelleme : 03 Şubat 2006 - 14:56

  Antalya'da, otostop yapan bir kadını kaçırarak gün boyunca tecavüz ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 8 zanlı, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

  Akdeniz Bulvarı'nda otostop yaptığı öne sürülen S.M (30), fuhuş yapmak üzere anlaşarak bindiği iddia edilen otomobildeki kişilerce kaçırıldı.

  Alanya İlçesi'ne bağlı Avsallar Beldesi'nde bir gün boyunca alıkonulduğu belirlenen S.M'nin, burada S.Y, A.A.T, H.Ü, N.Ü, A.E, A.D. ile kardeş oldukları öğrenilen H.U, M.U. ve H.U tarafından tecavüze uğradığı tespit edildi.

  Çiftçilikle uğraştıkları öğrenilen ve daha önce sabıkaları bulunmayan zanlıların, S.M'ye Avsallar'daki bir sera, ev ve lokantada defalarca tecavüz ettikleri, ayrıca kadının cep telefonunu ve bir miktar parasını da gasp ettikleri bildirildi.

  Yaşadıklarını anlatmaması için silahla tehdit ettikleri iddia edilen S.M'yi Konyaaltı Caddesi'ne yarı baygın halde bırakan zanlıların, aynı caddede otostop yapan iki kadını daha kaçırmaya teşebbüs ettikleri ancak başaramadıkları öğrenildi.

  S.M'nin kaçırıldığı otomobilin plakasından yola çıkan polis, S.M'nin kaçırılması olayında S.Ş. (23) adlı otostopçu bir kadının da aynı otomobile bindiğini, ancak kaçırıldığını anladığında otomobilden atlayarak kurtulduğunu tespit etti.
  İki kadının ifadelerini değerlendiren polis, 8 zanlıyı Alanya'nın Avsallar Beldesi'nde gözaltına alarak, Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirdi.

  Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edilirken, olaydan sonra askere gittiği bildirilen H.U'nun birliğine bilgi verildiği öğrenildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı