« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Otoriteler hakemlerin formsuz olduğu görüşünde birleşti

F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş maçından sonra yaptığı açıklama kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Vedat Okyar, Hıncal Uluç ve Erman Toroğlu, hakemlerin hatalı düdük çaldığına dikkat çektiler...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hakemsiz futbol olmaz

Benim tarzım bu işler değil. Futbolun içinde olan magazin tarafı. Ben her zaman için sahanın içinde varım. Sahanın dışındaki olaylar beni hiç enterese etmiyor. Aziz Yıldırım'ı tanımam. İki kere elini sıktım o kadar. bende bıraktığı intiba beyefendi bir arkadaş. Mesuliyet taşıdığı yerin ağırlığı büyük. Bir kulüp başkanı bile olsa hemen maç sonrası konuşmalarda teklemeler olur. Kendi camiasının insanları hoşgörüyor, belki istiyor bekliyor da. Ama öbür camialar rahatsız oluyor. Futbol hakemsiz oynanmadığına göre, birileri idare edecek. Her zaman söylediğimi yineliyorum... Ard niyetli hakemin olduğuna inanmıyorum.


Fenerbahçe kaybedince

Türkiye'de ortalık kan gölüne yalnızca F.Bahçe'nin aleyhine bir şey olduğu zaman dönüyor. Sezon başından bu yana ne hakem hataları oldu. Anadolu'daki maçlarda 2 defa kural hatası yapıldı. Bir tek gazete ve TV olayı gündeme getirdi mi? Ben F.Bahçe'nin şampiyon olduğu geçen yıl G.Saray'ın iptal edilen 11 nizami golünü sayarım. Hakem hataları her zaman oluyor ama yalnızca Fener için kıyamet kopuyor. Aziz Yıldırım gayet soğukkanlı ve ne dediğini bilen bir uslup sergiledi. Ve ‘‘Böyle devam ederse üzülürler’’ dedi. Bu söz çok anlamlı. Buna mutlaka açıklama getirmeli. Bu lig şaibeli, hakemler emir kulu, diyorsanız elinizde belge olmalı.


Meşhur tartışma

Aziz Yıldırım, başkan olduktan sonra ilk defa böyle bir çıkış yapıyor. Haklı mı haksız mı? Fenerbahçe geçen sene bu hakemlerle şampiyon oldu. Yıldırım'ın yaptığı yine klasik o meşhur ‘‘Sana benden daha fazla kıyak yapılıyor’’ tartışması. G.Saray maçlarında Mutlu Çelik ile Zafer Önder İpek gösterdikleri yönetimlerle Yıldırım'ı haklı kılıyorlar. Aslında burada şöyle bir ince nokta var. hangi maçlara hangi hakemler tayin edilir. Acemi, ağırlığı ve otoritesi olmayan bir hakemi Fener, Beşiktaş maçlarından birine iç sahada verirsiniz. O zaman baskıya tahammül edemeyecek bu hakemler bu takımların lehine olur. Deplasman maçlarına da FİFA'nın sağlam hakemlerini verirsiniz olay biter. Bence Türkiye'deki hakem camiası düzeltilerek doğruya varılmaz. Toptan yıkacaksın, yeniden yapılandıracaksın.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler