ANKARA HABERLERİ

Otoparklara 3. tarife

Murat YILMAZ
14.06.2017 - 15:46Son Güncelleme : 14.06.2017 - 16:06
Murat YILMAZ

Ücret tarifesinin Meclis gündemine bir kez daha gelmesi, otoparklarda asılı olan “15 Mayıs 2017 itibarıyla uygulanacak” yazılı ücret levhalarının aslında geçerli olmadığını ortaya çıkardı. Hürriyet Ankara’ya konuşan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de, asılı olan levhaların geçersiz olduğunu doğrulayarak, “O tabelalar kaldırılacak. Komisyondan yeni çıkacak tarife uygulanacak” dedi. “Ücret tarifesi yürürlüğe girmeden, Meclis kararı alınmadan bu şekilde ücret tahsili haksızlık ve hukuksuzluktur” diyen Büyükşehir Belediye Meclisi Hukuk ve Tarifeler Komisyonu Üyesi CHP’li Haydar Demir ise “Vatandaş belediyeden ödediği paraları geri isteyebilir” ifadesini kullandı.

KABUL EDİLİRSE BU AY GEÇERLİ OLACAK

İlk olarak 13 Şubat 2015’teki Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla uygulanan tarife, ocak ayında güncellenerek Meclis tarafından Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’na sevk edilmişti. Komisyonun gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmak üzere birimine iade ettiği ve karar olmadan uygulanan ücret tarifesi revize edilerek önceki gün Büyükşehir Belediye Meclisi’ne geldi. Son gelen tarifede bazı saat aralıkları ile fiyatlarda değişiklikler oldu. Meclis İkinci Başkan Vekili Nail Çimen başkanlığındaki oturumda görüşülen Başkanlık Yazısı, Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’na sevk edildi. Komisyona gönderilen yeni ücret tarifesi kabul edilirse bu aydan itibaren yeni fiyatlar geçerli olacak.

FİYATLAR DA SAATLER DE GÜNCELLENDİ

Komisyona gönderilen yeni otopark tarifesinde değişiklik olmazsa ücretler ve saat aralıkları şöyle olacak:

YOL BOYU OTOPARKLAR

0-15 dakika: Ücretsiz

15 dakika-1 saat arası 5 TL

1-2 saat arası 7 TL

2-4 saat arası 9 TL

4-8 saat arası 12 TL

8-24 saat arası 15 TL

AÇIK OTOPARKLAR

İlk bir saat 5 TL

1-4 saat arası 7 TL

4-8 saat arası 10 TL

8-24 saat arası 15 TL

ÇOK KATLI VE KAPALI OTOPARKLAR

İlk 1 saat 7 TL

1-4 saat arası 9 TL

4-8 saat arası 12 TL

8-24 saat arası 15 TL

ETKİNLİK TEKNESİNİ KENT ESTETİĞİ YAPACAK

Belediye Meclisi, Mogan Gölü’nde düğün, nikah, yemek, toplantı ve gezilerde kullanılmak üzere bir adet teknenin yapımı ve tersane kurulmasına ilişkin Başkanlık Yazısı’nı da oy birliğiyle kabul etti. Daha önce tekne işletilmesi veya işlettirilmesi konusunda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na yetki veren Meclis, teknenin yapımı için de Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nı yetkilendirdi.

Otoparklara 3. tarife

Hürriyet Ankara dün Büyükşehir’e bağlı BELTAŞ tarafından işletilen açık otoparkları gezdi, tabelaların halen asılı olduğu görüldü.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Otoparklara 3. tarife hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Haziran 2017 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Otoparklara 3. tarife haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı