ANKARA HABERLERİ

Otomotivin mavi yakalı kadınları

Hürriyet Haber
30.09.2017 - 13:56Son Güncelleme :

Kadın istihdamının ekonomide büyük önem taşıdığını belirten Ankaralı Erkunt Traktör’ün Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, mavi yaka kadın istihdamının sosyal bir gereklilik olduğuna işaret etti.

Hürriyet Haber

Zeynep Erkunt Armağan, “Erkunt Traktör, bundan 2 yıl önce otomotiv sektöründe bir ilke imza atarak, kadın mavi yaka çalışan istihdamını başlatmış bir şirket. Türkiye için çok önemli olan bu adımımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bir teşekkür belgesi ile de ödüllendirildi. Kadınlarla çalışmaktan çok memnunum. Traktör fabrikamızda kabin montaj hattımıza eleman alırken yapılacak işin hassasiyeti ve temizliği öne çıkınca, kadın mavi yaka alımına öncelik verdik. Mavi yaka kadının sektörü ya da kaderi sadece tekstil olmamalı, otomotivde de neleri başarabileceğini görmeli, kendine güvenmeli” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Otomotivin mavi yakalı kadınları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2017 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Otomotivin mavi yakalı kadınları haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı