Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Otomotivciler seçim sonuçlarından memnun

  A.A
  24 Temmuz 2007 - 11:21Son Güncelleme : 24 Temmuz 2007 - 11:21

  Seçimlerden tek parti iktidarının devamı çıkması otomotiv sektörünü memnun etti.

  Seçimlerden önce bekleme sürecine giren sektörde, yüksek faiz oranlarının aşağı çekilmesi durumunda, sektörde canlılık yaşanacağı  öngörülüyor.

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Yüksel Mermer, “AK Parti hükümeti ülkeyi güzel bir şekle getirdi. Yeni bir  vitrinle daha da iyiye götüreceğine inanıyorum” derken, yeni hükümetten, özellikle faiz indirimi, 20 yaş hurda indirimi ve AB ile ilişkilere hız verilmesi gibi talepleri bulunacağını belirtti. Mermer, “Özellikle otomobil üzerindeki yüksek verginin kademeli olarak  indirilerek AB'ye uyumlu hale getirilmesini istiyoruz” dedi.

  Araç satışları konusuna değinen Mermer, “Seçimlerden önce bekleme  vardı. Özellikle faiz oranlarının aşağı çekilmesiyle birlikte satışların  artacağını öngörüyoruz. Satışların artışında vergi indiriminin etkisi  büyük olacaktır" diye konuştu.

  İKİNCİ ÇEYREKTE HAREKET BAŞLAR

  Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Tarık Taşar da otomotiv sektörünün genel ekonomik durumla çok yakından ilişkili olduğunu dile getirerek, “Özellikle faizler bizi çok yakından ilgilendiriyor. Şimdi AK Parti hükümetinin ikinci bir 5 yıl görev süresi  var. Cumhurbaşkanlığı seçimleri önem taşıyor. Bu seçimin de sorunsuz  geçilmesi durumunda faizlerde bir parça düşme beklentisi var. Bunun da  bizim satışlarımıza yansıyacağını düşünüyoruz” dedi.

  Taşar, son çeyrekte otomotiv sektöründe hareketlilik beklediklerine işaret etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı