Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Otomobilini hediye etti

  A.A
  21.08.2009 - 10:08 | Son Güncelleme:

  Elazığlı hayırsever iş adamı Musa Coşkun, rahatsızlığı nedeniyle gittiği Maden'deki hastanede sağlık personelinin ilgisinden memnun kalınca, ilçeye hizmet amacıyla otomobilini Maden Belediyesine hediye etti.

  Hayırsever iş adamı Musa Coşkun (76), yaklaşık 1 ay önce iş nedeniyle Diyarbakır'a gittiğini, dönüş yolunda rahatsızlanınca Maden ilçesinde Devlet Hastanesine başvurduğunu söyledi.

  Hastanede görevli doktor ve sağlık personelinin kendisine büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Coşkun, şöyle konuştu:
  “Tedavim 2 saat sürdü. Tedavim kısa süreli de olsa ilgiden memnun kaldım. Ben de 'Bu güzel insanlara ne yapabilirim' diye düşündüm. 2008 model özel otomobilimi, ilçe halkına hizmet veren bir kuruma, belediyeye hediye etme kararı aldım.”

  Belediye Başkanı Musa Orhan ile görüşerek düşüncesini kendisine ilettiğini bildiren Coşkun, “Otomobilimi, noter işlemlerini yaparak, belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kuruma hibe ettim” dedi.

  Belediye Başkanı Orhan ise belediyeye otomobil hediye edilmesinin, yörede alışılmış bir şey olmadığını söyledi.

  HEDİYE ETTİĞİ OTOMOBİLİNE BİNMEDİ

  Coşkun'un hediyesinin kendilerini çok mutlu ettiğini anlatan Orhan, şunları kaydetti:
  “Otomobili hediye etmek için ilçeye şoförüyle gelmişti. Aracı bize verdikten sonra kendisi ve şoförünü Keban'a bırakmak için tekrar araca binmesini teklif ettik. 'Arabayı bıraktım. Artık binmem' dedi. Bunun üzerine başka araçla kendisini Keban'a götürdük.”

  Doğduğu Elazığ'ın Keban ilçesine bir ilköğretim okulu, yaşamını sürdürdüğü Bursa'nın Kestel ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası, halk eğitim merkezi, 40 yataklı öğretmenevi, 18 daireden oluşan öğretmen lojmanı, 2 lise, 6 ilköğretim okulu yaptıran Musa Coşkun, eğitime yaptığı katkılar nedeniyle “Devlet Üstün Hizmet Madalyası”na sahip.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı