Gündem Haberleri

  Otomobilden çaldıkları kartvizitteki dükkanı soydular

  Bülent CİVANOĞLU/BURSA, (DHA)
  09.10.2008 - 17:29 | Son Güncelleme:

  BURSA’da kelebek camını kırarak girdikleri araçta çalacak bir şey bulamayan hırsızlar, torpido gözündeki anahtar ve kartviziti yanlarına alarak kaçtı. Daha sonra kartvizitteki adrese giden hırsızlar, torpido gözünde buldukları anahtarın bu dükkana uyduğunu anlayınca içeriye girdi.

  İşyerinden kombi, şofben ve doğalgaz sobası çalan hırsızlar çaldıkları malları evlerine taşırken dikkat çekince yakalandı.

  Bursa’da Akçağlayan Mahallesi’nde iki hafta önce Mahmut Can Muradov’a ait 16 ACU 07 plakalı otomobilin kelebek camını kıran 6 kişi, araçta çalacak para veya eşya bulamayınca, torpido gözünde gördükleri anahtar ve kartviziti alarak kaçtı. Hırsızlar daha sonra, kartvizit üzerinde yazılı olan Mahmut Can Muradov’un çalıştığı Hacı Seyfettin Mahallesi İncirli Caddesi’ndeki ısınma sistemleri satan işyerine gitti. Yanlarındaki anahtarın bu işyerini açabileceğini düşünerek deneyen hırsızlar, anahtarın kilidi açmasıyla işyerine girerek 4 kombi, bir şofben ve 4 doğalgaz sobasını aldı. Hırsızlar daha önce çaldıkları Cavit Ay’a ait 16 K 0014 plakalı otomobile yükledikleri bu malzemeleri, Küplüpınar Mahallesi Çetin Sokak’taki evlerine götürürken, kendilerini görerek şüphelenenlerin ihbarı üzerine yakalandı.

  Gözaltına alınan ev sahibi Hüseyin Demir (27) ile Erkan Ersöz (28), Soner Yıldız (27), Serkan Sevim (25) ve Alper Taştan (24) suçu birbirlerinin üzerine attı. Olayın diğer zanlısı Ersen Yıldız'ın (24) ise, bu olayın ardından başka bir hırsızlık sırasında yakalandığı anlaşıldı. Zanlılardan Serkan Sevim’in evinde ruhsatsız bir de tabanca ele geçirildi.

  Zanlılar, sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı