Otomobilde Paris şovu

Hürriyet Haber
29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Avrupa'nın ikinci büyük otomobil şovu Paris Otomobil Fuarı, dün kapılarını açtı. 21 dünya tanıtımının gerçekleştirildiği fuarı, bu yıl 1.5 milyon kişi ziyaret edecek.

AVRUPA'nın ikinci büyük otomobil fuarı Paris Auto Show kapılarını açtı. Teknolojinin ön plana çıktığı fuarda, 21 dünya tanıtımı gerçekleşti. Alfa romeo 147, nissan X-trail, Ferrari 550 Modeno, Fiat Doblo, yeni Honda Civic, Volvo S60, yeni Passat, yeni Laguna, yeni Mini, Skoda Fabia Combi, yeni Opel Corsa ilk kez Parist'te vitrine çıktı. Bu otomobiller 2000 yılı sonuna doğru ve engeç 2001 ortalarında Türkiye'ye gelecekler. Yeni bin yılın ilk Paris Fuarına 235 ülkeden toplam 600 firma katılıyor. Fransız firmalar fuarda gövde gösterisi yaptı. 365 fransız firma fuarda yeni ürünlerini sergilerken, Fransızlar'ı 71 firmayla Almanlar, 37 ile İtalyanlar, 34 firmayla ABD ve 26'şar firmayla Japonya ve İngiltere izledi.

1.5 MİLYON KİŞİ

Paris Otomobil Fuarı'nda bu yıl yeni bir izleyici rekoru kırılması bekleniyor. Tarihinin rekorunu 1998 yılında kıran Paris Fuarı'nı bu yıl 1.5 milyn kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 1998'de fuarı 1 milyon 250 bin kişi ziyaret etmişti. Sdyney'de düzenlenen Olimpiyat Oyunlarının etkisiyle bu yıl fuarı ziyaret edecek basın mensuplarının sayısında geçen yıllara göre düşüş bekleniyor. 1998 yılında 7 bin 500 kişi fuarı ziyaret etmiş ve rekor kırılmıştı.

GREV DAMGASI

Paris'te kamu işçilerinin dün başlattıkları işi yavaşlatma eylemi, fuara damgasını vurdu. Toplu taşıma ve telekom işçilerinin eylemi, fuara katılan basın mensuplarına zor anlar yaşattı. Toplu ulaşım araçlarını kullanamayan ve bu nedenle kendi otomobilleriyle işlerine giden Parisliler trafiği kilitledi. Basın mensupları fuara ulaşmak için zorlandırlar. Telefon hatlarının kesik olması nedeniyle fuarın dünya ile iletişimi koptu. Basın mensupları uzun uğraşlar sonucunda fotoğraf ve haber gönderebildiler.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı