Otomobil fiyatına saat

Hürriyet Haber
21.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

CHRONOSWISS, dünyada sadece 50 adet ürettiği Opus modeli saatlerin son parçasını Türkiye'de satışa sunacak. Opus modelinin fiyatı 35 bin mark (yaklaşık 10 milyar lira).

EL yapımı ve kişiye özel üretilen, dünyanın en ünlü saat markaları arasında yer alan Chronoswiss, dünyada sadece 50 adet ürettiği Opus modelinin son parçasını Türkiye'de satışa sunacak. Chronoswiss'in Opus modeli, 35 bin marka (yaklaşık 10 milyar lira) satılıyor.

Chronoswiss-Opus ihtiyacı olan enerjiyi saati takan kişiden alıyor. Önü arkası saydam olan Opus, koldan çıkarıldığı takdirde 36 saat boyunca çalışabiliyor. 1996 yılında dünyanın en iyi saati seçilen Opus, 2000 yılının saatlerinin yer aldığı ‘‘Wristwatch Annual 2000’’ kataloğuna da kapak oldu.

Chronoswiss'in cep saati şeklinde tasarlanan ve aynı zamanda kol saati de olabilen ünlü Lunar modeli'nden de Türkiye'ye sadece bir adet getirildi. Timsah derisi ve gümüş telden üretilen, platin, altın ya da platin altın karışımı olan bu saatin bir özelliği de; cep saatiyken aynı zamanda modern bir kol saati olarak da kullanılabiliyor olması. 27 bin marktan satılacak olan ve milimetrenin 15'de biri küçüklüğünde tam 490 parçanın tek tek pirleştirilmesiyle üretilen Lunar'ın, daha küçük boyuttaki 18 ayar altın kol saatleri de dünyada 300 adet üretildi.

TÜRKİYE'DE MAĞAZA

Chronoswiss ve Bertolucci saatleri, geçtiğimiz günlerde İstanbul Maçka'da açılan Chronos mağazasında Türk tüketicileri ile buluşacak. Sınırlı sayıda üretilen ve kolda her geçen gün değer kazanan erkek saat üreticisi Chronoswsis ve bayan saatleri ile ünlü Bertolucci'nin tükenmiş olan serileri, dünyanın en büyük müzayede evleri olarak bilinen Sotheby's ve Christie's'de çok yüksek fiyatlara alıcı buluyor.

SERENA SERİSİ

Mağazada Chronoswiss'in ünlü Lunar modeli saatleri ile Bertolucci'nin Serena serisi satışa sunulacak. Her renkten kayışları bulunan ve değişik renklerde kullanılabilen altından üretilen Serena serisi, Türkiye'de bin dolarla 10 bin dolar arasında değişen fiyatlarda satışa sunulacak. Mağazada satılacak Chronoswiss marka erkek saatlerin fiyatları 3 bin 500 markla 40 bin mark arasında değişiyor.

9-12 Mart'ta da Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenecek Takı Fuarı'na katılacak olan iki markanın, dünyada tükenmiş ve şu anda üretimi olmayan ve fiyatları 400-500 bin dolara ulaşan serilerin de yer aldığı 100 model sergilenecek.

SERVET EDİYOR

Chronoswiss ve Bertolucci markalarını Türkiye'ye getiren Tarık Hatipoğlu yıl sonuna kadar 4-5 mağaza daha açmayı planladıklarını söyledi. Hatipoğlu, amaçlarının çok fazla saat satmak olmadığını vurgulayarak, ‘‘Zaten istesek de satamayız. Çünkü her iki markada çok az sayıda üretim yapıyor. Seri üretim yok. Kolda durdukça değeri artıyor ve yıllar geçtikçe bir servet haline geliyor’’ dedi.

Zamanı gösteren mücevher

ZAMANI gösteren mücevher'' olarak tanımlanan Bertolucci saatleri, pırlanta, altın, yakut, zümrüt gibi çok değerli taşlardan üretiliyor. Bertolucci'nin dünyada sadece 20 adet üretilen Vir modelinin yine son parçası da Türkiye'de 39 bin İsviçre Frangına sadece bir kişiye satılacak. Bayan saatleri üreticisi Bertolucci'nin en ünlü ve paha biçilemeyen saati ise üzeri pırlanta, elmas ve çok değerli taşlarla kaplı, Pretiosa modeli.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı