Ege Haberleri

EGE

  Otomasyon sistemi de Belediyeler Birliği’nde

  Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM, (DHA)
  06.07.2012 - 09:43 | Son Güncelleme:

  Açılışı geçen yıl yapılan Bodrum Yarımadası Acil İçme Suyu Projesi’nin son etabı olan “İçme Suyu Tesisleri ve İsale Hattı 1. Kısım Scada Otomasyon ve Enerjilendirme İnşaatı” imzalanan protokolle, Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği’ne devredildi. Devlet Su İşleri (DSİ) Aydın 21’inci Bölge Müdürü Ali Rıza Diniz, “2001’de yapılan protokolle, Bodrum’un içme suyu hakkını, Bodrum’a devrediyoruz. 50 yıllık özlemi, gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz” dedi.

  Bodrum Kaymakamlığı’nda düzenlenen devir teslim törenine Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği Başkan Vekili ve Yalı Belediye Başkanı DP’li İsmail Altındağ, CHP'li Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, CHP'li Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, MHP'li Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Birgi, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, DSİ Aydın Bölge Müdürü Ali Rıza Diniz, DSİ yetkilileri ve diğer belediyelerden yetkililer katıldı.

  DSİ 21. Bölge Müdürü Ali Rıza Diniz, projeyle Bodrum ve 10 belde belediyesinin 50 yıllık rüyasının gerçekleştiğini söyledi.
  Geçen yıl imzalanan protokolle başlayan çalışmaların bugün sona erdiğini belirten DSİ Aydın 21’inci Bölge Müdürü Ali Rıza Diniz, “İçme Suyu Tesisleri ve İsale Hattı 1. Kısım Scada Otomasyon ve Enerjilendirme İnşaat’ını tamamlayarak, Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği’ne devrediyoruz. DSİ, sadece 10 yıl içinde 100 milyon lira yatırım gerçekleştirdi. 150 bin metre boru döşedi, 20 büyük depo ve arıtma tesisi yaptı. Belediyeler Birliği’ne devredilen otomasyon sistemi için 3 milyon lira yatırım yapıldı. Sistem sayesinde, insan çalışması faktörü azaldı” dedi.

  Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ise projenin Bodrum ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. Projenin hem Bodrum’da yaşayanlara hem de turizme büyük katkısı olacağını dile getiren Gödekmerdan, projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

  Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği Başkan Vekili İsmail Altındağ ise zor ve emek isteyen bir projenin DSİ gibi köklü bir kurum tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Bodrum gibi dünya markası bir kentin su sorununun çözüldüğüne işaret eden Altındağ, vatandaşlara kaliteli içme suyunu ulaştırmaya çalışacaklarını belirtti.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı