Ege Haberleri

EGE

  Otobüsler tıkır tıkır

  Hürriyet Haber
  17.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bakımdan geçirilen otobüslerin motorlarını laboratuvar koşullarında test eden ESHOT, muhtemel sorunları “önceden” önleyerek verimliliği artırıyor. Geçtiğimiz dönem 750 son model otobüsle filosunu gençleştiren ESHOT atölye hizmetlerinde de çağa ayak uyduruyor.

  Üretim kayıpları
  ESHOT Genel Müdürlüğü’nün Gediz’deki atölyelerinde kurulan “Motor Test Ünitesi” sayesinde, büyük maliyetlerle alınan yüksek teknolojiye sahip otobüslerin motorları, tamir ve bakım sonrasında trafiğe çıkmadan test ediliyor. Türkiye’de az sayıda kurumun sahip olduğu test ünitesi sayesinde, hem motorun verimliliği ve ömrü arttırılıyor, hem de üretim kayıpları önceden engellenmiş oluyor.
  Ciddi bir tasarruf
  ESHOT Genel Müdürlüğü Araç Bakım Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı Motor Yenileştirme Ünitesi’nde, kurum bünyesindeki garanti kapsamı dışında tüm otobüslerin her türlü motor bakımları gerçekleştiriliyor. Revizyonu yapılan motorlar, montajdan sonra performansının belirlenmesi amacıyla test ediliyor.  ESHOT, test işlemiyle motor revizyonundan sonra ortaya çıkabilecek birçok sorunun ortadan kaldırılması sayesinde hem zaman hem de maddi açıdan ciddi bir tasarruf sağladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı