DİYARBAKIR HABERLERİ

Oto Tamircileri Sitesindeki Sayaçlar Dışarı Çıkarıldı

IHA
03.09.2015 - 09:47Son Güncelleme :

DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. DİYARBAKIR İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, SADECE HAFTA SONU VE GECELERİ ÇALIŞARAK, DİYARBAKIR 3. OTO TAMİRCİLER SANAYİ SİTESİ’NDEKİ 700 ESNAFA AİT SAYACINI YAPI DIŞINA ALARAK, BURADA UZAKTAN OKUMA VE TAKİP İMKANI TANIYAN ASOP PANO UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Diyarbakır İl Müdürlüğü ekipleri, sadece hafta sonu ve geceleri çalışarak, Diyarbakır 3. Oto Tamirciler Sanayi Sitesi’ndeki 700 esnafa ait sayacını yapı dışına alarak, burada uzaktan okuma ve takip imkanı tanıyan ASOP pano uygulaması gerçekleştirdi. Çalışmalar sırasında sanayi sitesi esnafı, Dicle EDAŞ ekiplerine yardım ederken, ekipler de esnafın işinin aksamamasına azami özen gösterdi.
Dicle EDAŞ, elektrik sayaçlarını müşterilerini rahatsız etmeden okuyabilmenin yanı sıra, takibini yapılabilmek amacıyla sorumluluk bölgesindeki tüm elektrik sayaçlarını yapı dışına almak için çalışma yürütüyor. Diyarbakır’da da sürdürülen bu çalışma kapsamında Dicle EDAŞ ekipleri, 700 esnaf müşterisi bulunan 3. Oto Tamircileri Sitesi’nde tüm sayaçları sadece hafta sonu ve geceleri çalışarak yapı dışına aldı. Yapı dışına alınan sayaçlar, belirlenen yerlere kurulan, 70 adet ASOP adı verilen Alçak Gerilim Saha Otomasyon Panosunda topladı. Bu çalışma yapılırken değişik kesitlerde 2 kilometre uzunluğunda kablo kullanıldı. Haberleşmeli sayaçlar takılarak uzaktan okuma ve takip işlemi sağlayacak uygulama gerçekleştirilirken ise sanayi sitesi esnafı, Dicle EDAŞ ekiplerine önemli ölçüde yardımcı oldu.
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ZİYARETE GELDİ
Çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği sırada Diyarbakır 3. Oto Tamirciler Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Kalkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Dicle EDAŞ İl Müdürü Uğur Yaka’yi ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında İl Müdürü Yaka, sanayi sitesi yöneticileri nezdinde tüm esnafa çalışmalar sırasında kendilerine yaptıkları yardım ve gösterdikleri kolaylıktan dolayı teşekkür etti.
Yönetim kurulu üyeleri ise Yaka’dan, sanayi sitesinde elektrik kesintisi olmaması için önlem alınması ve bazı elektrik direklerinin yerlerinin değiştirilmesi ile ilgili taleplerini ilettiler. İl Müdürü Yaka da gerekli çalışmaların yapılacağını bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Oto Tamircileri Sitesindeki Sayaçlar Dışarı Çıkarıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 09 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oto Tamircileri Sitesindeki Sayaçlar Dışarı Çıkarıldı haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:14
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı