Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oto hırsızına teşekkür etti

  Ali AKSOYER
  03 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 03 Kasım 2009 - 00:04

  Çaldıkları araçların motor ve şase numaralarını değiştirerek satan 7 kişilik bir çete yakalandı.

  Çalınan siyah benzinli otomobilini, kırmızıya boyanmış, dizel motora çevrilmiş ve alarm takılmış olarak bulan Nuri Arviş, hırsızlara da polise de teşekkür etti.

  İSTANBUL’daki bir hırsızlık çetesini üç aydır takip eden Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri iki gün evvel, Kağıthane, Eyüp ve Şişli’ye giderek daha önce belirlenen yerlere sabaha karşı baskın düzenledi. Baskında, polise çok sayıda geliş kaydı bulunan çete lideri Deniz K. (54), oğlu Atilla K. (26), Ahmet B. (34), Fehmi V. (24), Volkan Ç. (34), Dursun Ç. (30) ile Güral K. (65) gözaltına alındı. Motor ve şase numaraları değiştirilmiş 22 otomobil de ele geçirildi.

  Yenileyip satıyorlardı

  Hasarlı araçları ucuza alan şebeke, daha sonra aynı marka yeni araçları çalarak, motor ve şase numaralarını değiştiriyordu. Daha önce polise iki kez geldiği belirlenen ve yürümekte zorluk çeken Gürol K. (65), hem bu işi yapıyor, hem de sahte evrak hazırlıyordu. Bu işlemlerin ardından otomobiller elden çıkarılıyordu.

  Sahibi de şaşırdı

  Operasyonda, çalınan otomobili bulunan Nuri Arviş, aracını tanımakta güçlük çekti. Çünkü çalınan otomobil siyah ve benzin motorluydu. Oysa bulunan otomobil kırmızıydı ve motoru dizeldi. Arviş “Hırsızlar alarm bile takmış. Hırsızlara ve onları yakaladığı için polise teşekkür ederim” diye konuşurken, polis dizel motor başkasına ait olduğundan, Arviş’e sadece otomobilin kasasını iade edeceklerini söyledi.

  Siyah götürdüler, kırmızı getirdiler

  Çete lideri Deniz K. ve 6 çete üyesiyle birlikte 22 adet de çalıntı otomobil ele geçirildi. Çalınan siyah otomobilini teslim almaya gelen Nuri Arviş, aracını kırmızıya boyanmış halde buldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı