« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Otizmli sporcular için çok özel bir merkez

Otizm, sosyal ve iletişim becerilerinin oluşmasını etkileyen bir gelişim bozukluğu. Kesin nedeni bilinmiyor. Bu nedenle somut bir tedavi yöntemi de bulunmuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eğitim, otizmli bireylerin topluma kazandırılmasında çok önemli bir rol oynuyor. Sürekli ve bire bir eğitim alma şansı bulunan otizmli çocuklar, önemli mesafeler kat edebiliyor.

Son yıllarda, sporla desteklenen eğitim programları da öne çıkıyor. Ancak ülkemizde bu tür eğitim veren kurumların sayısı yok denecek kadar az.

Ankara Gölbaşı’nda hizmete giren OSEM ya da açık adıyla Otizm Gençlik ve Spor Kulübü, bu alandaki en kapsamlı tesis olarak karşımıza çıkıyor.

Bin 200 metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ve 500 metrekare kapalı alana sahip kulüpte tam donanımlı fitness merkezi, masa tenisi, kort tenisi, açık yüzme havuzu, basketbol sahası, eğitim odaları bulunuyor.

Otizmli sporcular, uzman eğitmenler denetiminde düzenli olarak spor yaparak, ulusal ve uluslar arası turnuvalara hazırlanıyor.

Merkez bünyesinde, kendi alanlarında madalya kazanmış otizmli sporcular da bulunuyor.

Ayrıca, otizmli gençlerin eğitim odalarında bireysel ve grup aktivitelerine katılımlarıyla akademik açıdan gelişmeleri de sağlanıyor.

Osem hakkında daha detaylı bilgi almak için http://osemotizm.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Otizmli sporcular için çok özel bir merkez 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz