Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Otele saldırıyı El Kaide üstlendi

  Hürriyet Haber
  25.10.2005 - 20:23 | Son Güncelleme: 25.10.2005 - 20:23

  Direnişçiler tarafından kullanılan bir internet sitesinde El Kaide Cihad örgütü tarafından yapılan açıklamada, “Bütün güvenlik önlemlerine rağmen bariyerleri kırmak için bölgede keşif yapmayı ve bilgi toplamayı başardı” denildi.

  Saldırıların iki ekip tarafından yapıldığı, ekiplerden birinin roketlerle saldırdığı korumalarla çatıştığı, bunun da intihar bombacılarının sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı bölgeye sızmasını sağladığı belirtilen açıklamada, diğer ekip üyelerinin kaçtığı kaydedildi.

  Açıklamada, “Saldırıda, istihbarat ajanlarının ve özel Amerikan, İngiliz ve Avustralyalı güvenlik şirketlerinin kirli sığınakları hedef alındı. Haçlılar ve onların takipçilerinin kaldığı otelin etrafındaki güvenlik kordonunun kalbi vuruldu” ifadesi kullanıldı.

  Saldırıyı El Kaide'ye bağlı El-Bara Bin Melek Tugaylarının yaptığı belirtilen açıklamada, bu grubun saldırıyı bariyerler, dikenli teller, kontrol noktaları ve kameraların kullanıldığı üst düzey güvenlik önlemlerine rağmen yapmayı başardığı da kaydedildi.

  Çok sayıda yabancı gazetecinin kaldığı Bağdat'ın merkezindeki Filistin ve Sheraton otelleri yakınında dün üç bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 20 kişi ölmüş, 40 kişi yaralanmıştı.

  (a.a.)
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı