İZMİR HABERLERİ

Otelden 25'nci yıl korusu

DHA
25.10.2017 - 11:13Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'deki bir otel, 25'nci yıl kutlamaları çerçevesinde 500 fidanlık bir koru oluşturdu.

Hilton İzmir'in müdürlerden oluşan ekip, Kemalpaşa ilçesi Nazarköy ağaçlandırma sahasına giderek otel yönetici ve çalışanları adına, son fidanları toprakla buluşturarak can suyunu verdi. Törende konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Peyzaj Mimarı Perihan Öztürk, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile Ege Orman Vakfı işbirliğiyle ağaçlandırması yapılan Kemalpaşa Nazarköy ağaçlandırma sahası hakkında bilgi verdi. Öztürk, "Geçtiğimiz yıl ocak ayının sonunda İzmir'e şiddetli bir kar yağışı oldu ve iki gün süresince adeta ortalık felç oldu. İçinde bulunduğumuz saha da o dönem kar kırığı ya da soğuk kırığı dediğimiz süreçte fazla kar yükünden ağaçlar yarı belinden kırıldı. Karşımıza çıkan görüntüde yangından sonraki zaman dilimi vardı. Geçtiğimiz yıl ağaçlandırma çalışması başladı. Hilton'la yaz aylarında yaptığımız görüşmeler sonucunda sahamızın son fidanlarını sizlerle birlikte dikmek için havanın neminin arttığı, sıcaklığın biraz daha azaldığı bir dönemi seçtik. Alan dozerlerle tarla gibi sürüldü, temizlendi, teraslar oluşturuldu. Mart'ın sonuna kadar fidan dikiminin ardından bağışta bulunan her kurum, her kuruluş ile bu sahaya gelinerek son 20 ya da 30 fidani birlikte dikiyoruz. Biraz eliniz toprağa değmesini, biraz şehrin kalabalığından, binaların yoğunluğundan uzaklaşarak bu havayı teneffüs etmenizi istedik. Yaptığınız bağışlarla çok büyük işler başarıyorsunuz ve yetişecek olan ağaçlardan oluşan ormanlar sessiz sedasız tüm şehrin atmosferini temizleyecek havayı üretecek. Bu duyarlılık için teşekkür ediyorum" dedi.

Teşekkür plaketini Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Peyzaj Mimarı Perihan Öztürk'ten alan Hilton İzmir İş Geliştirme Müdürü Esen Kaynak ve İnsan Kaynakları Müdürü Seda Kaya, bir projeye imza atarken, aslında bir taşla iki kuş vurmuş gibi olduklarını, diğer etkinliklerin yanı sıra bir yandan bu şehirde olmanın 25'nci yılının kutlandığını, bunun da hizmet ayı kapsamında yapılan etkinliklerden biri olduğunu söyledi.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Otelden 25'nci yıl korusu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı