Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oteldeki prezervatif müdürün başını yedi

  Hürriyet Haber
  27 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Şubat 2000 - 00:01

  Burası Türkiye olur böyle vakalar

  Mersin Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Neşet Yayla, halka açık Uygulama Oteli'nin bir odasında, müfettişlerce prezervatif bulunduğu iddiasıyla görevinden alındı.

  Mersin'de Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde insana ‘‘Bu çağda bu kafa’’ dedirtecek derecede ilginç bir olay meydana geldi. Okulun Uygulama Oteli'nde bulunduğu öne sürülen bir prezarvatif, müfettişlerin kafalarında ‘‘muzır’’ düşünceler doğmasına neden oldu. Bu ‘‘muzır düşünceler’’ nedeniyle Okul Müdürü Neşet Yayla'nın görevinden alınıp uzak bir yere sürüldü. Olay şöyle gelişti:

  Milli Eğitim Bakanlığı'nca kente görevli olarak gönderilen müfettiş Kemal Coşkun, konaklama için Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'ne gitti. Müfettiş Coşkun, otelde kendisine tahsis edilen 401 numaralı odaya çıktı. Eşyalarını yerleştiren Coşkun, resepsiyona inerek oda içinde kullanılmış bir prezervatif bulduğunu iddia etti. Müfettiş Coşkun, bu konuyu daha sonra bir tutanakla ilgili yerlere ulaştırdı. Milli Eğitim Müdürlüğü de gelişmeler üzerine Lise Müdürü Neşet Yayla hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma devam ederken Neşet Yayla, görevinden alınarak kent merkezine hayli uzak olan Kazanlı Beldesi'nde İsa Öner Çok Programlı Lise Müdürlüğü'ne atandı.

  Halen raporlu olan Neşet Yayla, ‘‘Müfettişin okulda kaldığı dönemde ben İstanbul'da kursta bulunuyordum. Okulumuzun Uygulama Oteli herkese açıktır. Okula döndükten sonra yaptığımız araştırmada aynı odada, yeni evli bir çiftin kaldığını tesbit ettik. Bu olayda benim hiçbir kusurum yok. Bu olayı bu kadar büyütmenin de anlamı yok. Burası bir oteldir’’ diye konuştu.

  Öğrenciler ise uygulama otelindeki odaların müşterilerinin gitmesinden sonra kontrollü bir şekilde temizlendiğini, oda içerisinde en ufak bir çöp kalmasının mümkün olmayacağını, Neşet Yayla'nın tekrar görevine dönmesini istediklerini kaydettiler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı