Otelcilikte ‘işleterek’ büyüyecek

Burak ÇOŞAN
09.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.06.2013 - 00:35

Taksim’de 240 odalı yeni bir otel açmaya hazırlanan Özbek Turizm, Point Otel Management markasıyla otel işletmeciliğine adım atmaya hazırlanıyor.

İstanbul’da Taksim ve Barbaros’ta Point Otel markası ile iki, Nippon markasıyla da bir otelde hizmet verdiklerini ifade eden Point Hotel Management Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Özbek, kendi bünyelerinde hazırlıkları tamamladıklarını, Point Hotel Management ile de İstanbul ve Anadolu’da da şehir otelciliği yapmak istediklerini söyledi. Özbek, marka ile beraber yapılan yatırımı da büyütmek istediklerini söyledi.

YABANCILARI GEÇTİK

Özbek, “Yabancı zincir markalar geçmişte otellerimizi işletmek için kapımızı çaldı. 300-500 sayfalık kontrat getirip anlaşma yapmak istiyorlardı. Artık durum değişti. Türk markaları da çok güçlendi. Sektörde söz sahibi oldu” diye konuştu. 3 otelde 1500 yatak kapasitesine sahip olduklarını belirten Özbek, yeni tesisler açıp artan potansiyeli karşılamak istediklerini anlattı. Özbek “Otelleri doğru insanlarla işletmek gerekiyor. Bu konuda da yerli markaların ayakları yere basıyor. Yerli marka olduğu zaman otel yatırımcısı direk markanın sahibi ile muhatap olurken, yabancı markalarda böyle bir imkân bulamıyor” dedi. Yeni, Point Otel markalarını bünyelerine katmak istediklerini ifade eden Özbek, şöyle konuştu: “Doğru olduğuna inandığımız yatırımlarda yer almak istiyoruz. Niyetimiz Point markasını ve yatırımcının yatırımını en üst düzeye çıkarmak.”

Agresif büyüme hedeflerinin olmadığını dile getiren Özbek, “Şu anda 650 kişiye istihdam sağlıyoruz. Taksim’de yeni açacağımız otel ile 200 kişilik ek istihdam yaratmak istiyoruz. Yeni yapılacak yatırımlarla bu sayıları arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Sosyal mekânlar olmalı

ESKİ dönemlerde otellerin sosyalleşme alanları olarak da kullanıldığının altını çizen Gökhan Özbek, “Şimdi insanlar AVM’lerde sosyalleşiyor. Biz bu algıyı kırmak istiyoruz. Burada otellerin ve otel yöneticilerinin de kabahati var” dedi.

Otele İstanbul kütüphanesi 

İSTANBUL Modern’in konaklama sponsoru olduklarından bahseden Gökhan Özbek, Point Otel Barbaros’ta İstanbul’u anlatan bir kütüphane kurduklarını ve kütüphanede eski eserler de bulunduğunu dile getirdi.

Fotoğraflı İstanbul tanıtımı 

ÖZBEK ailesi olarak 25 yıl önce Nippon Otel ile turizme adım attıklarını söyleyen Gökhan Özbek, 2005 yılında Taksim Point Otel, 2009’da da Barbaros Otel ile büyümelerini sürdürdüklerini belirtti. Ağırlıklı olarak iş insanlarına yönelik faaliyet gösterdiklerini belirten Özbek, “Odalarda ve genel mekânlarda sanat eserleri sunuyoruz. Taksim’deki otelde 1950’lerin Ara Güler fotolarıyla misafirlere İstanbul’u anlatıyoruz. Barabaros’ta ise çağdaş sanatla misafirlerimizle duygusal bağ kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı