Gündem Haberleri

  Otel yangınında sabotaj iddiası

  Yaşar ANTER/BODRUM(Muğla), (DHA)
  09.05.2010 - 15:12 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ndeki Barlar Sokağı’nda geçen hafta 1 kişinin ölümü, 11 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan otel yangınında sabotaj iddiası gündeme geldi.

  Kül olan Baraz Otel’in tutuklu ortaklarından Erol Eryılmaz’ın ağabeyi Bekir Eryılmaz, “Yangının elektrik kontağından çıkma ihtimalinin az olduğu kanaatindeyiz. Daha önce ağabeyemi tehdit eden bir kişinin birkaç kez otele gidip geldiği görüntüleri elimizde var. Görüntüdeki A.A. isimli şahıstan şüpheleniyoruz” dedi.
  Dünyaca ünlü Barlar Sokağı’nda geçen hafta çıkan ve 1 kişinin ölümü 11 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan otel yangınında ilk bilirkişi incelemesi dün yapıldı. Tamamen kül olan 56 yataklı, 3 katlı ve 3 yıldızlı Baraz Otel’deki incelemeyi Bodrum 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Hüseyin Uluçay, otel yöneticilerinin avukatı İhsan Kaya, Kocaeli Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Sedef Akkaplan Birinci, elektrik mühendisi Ezel Sönmez, sigorta firması yetkilileri, otelin kiracısı Mehmet Gökbel ve tutuklu işletmeci Erol Eryılmaz’ın ağabeyi Bekir Eryılmaz da izledi.

  TEHDİT EDİLMİŞ

  İncelemenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bekir Eryılmaz, otelin kameralarında ve MOBESE kayıtlarında tespit edilen A.A. isimli kişinin daha önce de otele gelip ağabeyini tehdit ettiğini öne sürdü. Eryılmaz şöyle konuştu:
  “Bu yangının kasten çıkartıldığına inanıyorum, çünkü yangın anında restorandaki elektrik şalterlerinin atık olduğu tespit edildi. Bilirkişinin ilk tespitlerine göre de yangının çıkış sebebinin elektrik panosu olmadığı anlaşıldı. A.A. daha önce de kardeşime silah çekmişti ve kameralardan bu otele 4- 5 kez gelip gittiğini tespit ettik. A.A.’nın kasten yangın çıkardığına inanıyorum. Bu nedenle bu sabotajı ortaya çıkaracak olan kişi veya kişilere para ödülü vereceğiz.”

  ‘İKİ NOKTADAN ÇIKMIŞ GİBİ’

  Erol Eryılmaz ve Mehmet Gökbel’in avukatı İhsan Kaya da, yangının kesin çıkış nedeninin, bütün delillerin değerlendirilmesinden sonra ortaya çıkacağını belirterek, “Şu an sadece bilirkişilerin yapmış olduğu ön incelemedeki bulguların açıklanmasından sonra yangının panodan çıkmadığı izlenimini edindim. Diğer kesin kanaati ancak bilirkişilerin raporundan sonra alabiliriz. Şu anda iki noktadan çıkmış gibi gözüküyor. Fakat bu bizim şahsi görüşümüz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı