Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Otel odasında ölü bulunan avukat toprağa verildi

  Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA) - Çetin AYDIN/İSTANBUL
  31 Temmuz 2012 - 16:48Son Güncelleme : 31 Temmuz 2012 - 19:34

  Bir dava için gittiği İstanbul’da kaldığı otel odasında cesedi bulunan Ankara Barosu avukatlarından Serkan Sönmez, memleketi Kırıkkale’de toprağa verildi. Kırıkkale Barosu Başkanı Ayhan Yılmaz 'Meslektaşımızın öldürüldüğünü düşünüyoruz' dedi. Ancak yapılan ilk incelemelerde cinayet bulgusuna ulaşılamadı.

  Eşi Figen Sönmez de Kırıkkale Barosu’na kayıtlı avukat olan 2 çocuk babası Serkan Sönmez’in cenazesi, İstanbul’da yapılan otopsi sonrası memleketi Kırıkkale’ye getirildi.

  Hukukçular Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Serkan Sönmez’in cenaze törenine Ak Parti Kırıkkale milletvekilleri TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can, il müdürleri, Kırıkkale ve Ankara Barosu üyeleri, avukatlarla çok sayıda kişi katıldı.

  Cenazede eşinin ölümü hakkında konuşmayan avukat Figen Sönmez, gözyaşı döktü. Cenaze, Kırıkkale’nin Çarşı Camii’nde öğle namazının ardından Yuva Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Otel odasında ölü bulunan avukat toprağa verildi ÜNLÜ AVUKAT OTEL ODASINDA ÖLÜ BULUNDU

  "ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUZ"

  Kırıkkale Barosu Başkanı Ayhan Yılmaz, Avukat Sönmez’in ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, "Kırıkkale Barosu Başkanı olarak meslektaşımız Serkan Sönmez’in öldürüldüğünü düşünüyoruz. Şu anda Savcının tahkikatı var. Adli tıp raporunu bekliyoruz. Olayın takipçisi olacağız" dedi.

  AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ise, "Benim çok değerli bir dostumdu Allah rahmet eylesin. Olayla ilgili fazla bir bilgim yok. Aldığım bilgiler, Malatya’ya gideceği noktasında idi. Ama İstanbul’a gitmiş. İstanbul’da zannediyorum bir dava konusu vardı. Olayın takipçisi olacağız" diye konuştu.

  Avukat Serkan Sönmez’in teyzesinin oğlu Ekrem Han da, "Serkan daha önce Malatya’ya, oradan bir araç kiralayarak Maraş’ta bir arkadaşının düğününe gitti, daha sonra İstanbul’a iki gün kalacağını belirtmişti." dedi. Avukat Sönmez’in oradan eşini arayıp ’Sen de gel’ dediğini, eşinin de iki çocukla rezil oluruz diye gitmediğini kaydeden Ekrem Han, "Pazar günü Saat: 11.00’de uçakla dönecekmiş. Maalesef müessif bir olay oluyor. Ne için 2 gün kaldığını biz de bilmiyoruz. Kalp krizi, basınımızda yer alan olay yanlıştır. Kesinlikle insanlık dışı, bizim yeğenimiz dini bütün bir insandı. Böyle bir olaya maruz kalması çok düşündürücü. Zaten emniyet güçlerimiz gerekli tahkikatları yapıyorlar. Biz de sizler gibi sonuçları bekliyoruz" diye konuştu.

  Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyesi Erol Aras ise, "Ölenin arkasından böyle şekilde konuşulması yanlış" dedi. Otel odasında cesedi bulunan Sönmez’in oteldeki odanın kapısına ’rahatsız etmeyin’ yazısını astığı, ağzından kan geldiği belirtilmişti.

  CİNAYET BULGUSUNA ULAŞILAMADI

  Swissotel’deki odasında ölü bulunan Ankara Barosu avukatlarından Serkan Sönmez’in ölümüyle ilgili yapılan ilk araştırmada cinayet bulgusuna ulaşılamadı. Sönmez’in odasında cinsel gücü arttırıcı hap ve içki şişeleri bulundu. Odasına 2 kişinin girdiği kayıtlarda yer aldı.

  Polis, cinsel gücü arttırıcı haplarla alkolün birlikte alınması sonucu kalp krizine yol açmış olabileceğini, kesin sonucun hazırlanacak raporla kesinlik kazanacağını belirtti. Savcılık kayıtlarına şüpheli ölüm olarak geçen olayda, polis Sönmez’in cep telefon kayıtlarının da incelendiğini, odaya gelen daha sonra ayrılan iki kişinin arandığını ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı