Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öteki kadına 5 bin lira ceza

  Selahattin BUDAKOĞLU / DHA
  19.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.06.2013 - 08:14

  Kocasının, sevgilisiyle üstelik kendi evlendikleri otelde düğün yaptığını duyan kadın intikamını mahkemede aldı. Kocasını tazminata ve nafakaya mahkûm ettiren kadın, kocasının sevgilisinden de tazminat kazandı.

  Bursa’da 5 Mayıs 2003 tarihinde evlenen Arzu (36) ile Vural A. (36) çiftinin 1 yıl sonra erkek çocukları dünyaya geldi. Ancak 2009 yılında Arzu A., oğlunu yanına alarak Vural A.’dan ayrı yaşamaya başladı. Arzu A., bir süre sonra kocasının Tuğba Ç. (31) ile 7 Mayıs 2011 tarihinde, kendi düğünlerinin de yapıldığı 5 yıldızlı otelde düğün yaptığını ve kadının hamile olduğunu duyunca inanamadı. Bursa 5’inci Aile Mahkemesi’ne Vural A.’ya boşanma davası açan genç kadın 150 bin TL’si manevi olmak üzere 250 bin TL tazminat, aylık 1000 TL nafaka ve oğlunun velayetini istedi.

  BİLE BİLE DÜĞÜN

  Arzu A., bu sırada, nikâhlı olduğunu bildiği halde eşi Vural A. ile düğün yapan Tuğba Ç. hakkında da Bursa 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 50 bin liralık manevi tazminat davası açtırdı. Mahkeme, Vural A.’nın başka bir kadınla birlikte olmak suretiyle sadakat yükümlülüğüne aykırı davrandığı ve evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında tam kusurlu olduğunu belirleyerek çiftin boşanmasına karar verdi. Çocukları B.A.’nın velayetini de anne Arzu A.’ya verdi.

  KOCASINI MAHKÛM ETTİRDİ

  Mahkeme, ayrıca Vural A.’nın çocukları B.A. lehine verilen 350 TL’nin iştirak nafakasının devamına karar verirken, Vural A.’yı, boşandığı eşi Arzu A.’ya da 10 bin lirası maddi, 25 bin lirası manevi olmak üzere toplam 35 bin lira tazminat ödemeye mahkûm etti. Verilen tazminat miktarını yetersiz bulan Arzu A., Avukatı Müge Yıldız Yaşar aracılığı ile bu kararı temyiz ederken; Arzu A.’nın, Tuğba Ç. aleyhine 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı 50 bin liralık tazminat davası da sonuçlandı. Mahkeme, Tuğba Ç.’yi, Arzu A.’ya 5 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

  Aynı otelde ikinci kez damat

  Uludağ Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Arzu A. ile Vural A. 2003 yılında 5 yıldızlı otelde evlenmişti Vural A. 10 yıl sonra aynı otelde sevgilisi Tuğba Ç. ile düğün yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı