Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ÖSYM sınav koordinatörlükleri hafta sonu açık olacak

  ANKARA (AA)
  16 Ocak 2015 - 16:20Son Güncelleme : 16 Ocak 2015 - 16:18

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), kapsamında ÖSYM sınav koordinatörlükleri üniversite başvuruları için hafta sonu açık tutulacak.

  ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 5 Ocak'ta başlayan ÖSYS başvuru işlemleri, 19 Ocak'ta sona erecek. Bu çerçevede ÖSYM sınav koordinatörlükleri, 17-18 Ocak'ta saat 09.00-17.00 arasında başvuruların alınabilmesi amacıyla açık tutulacak. İnternet üzerinden başvurular, 19 Ocak saat 23.59'da, başvuru merkezlerinden başvuru alma işlemi ise 19 Ocak mesai saati bitiminde sona erecek. 15 Mart'ta yapılacak YGS için başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan ÖSYS başvuru süresi uzatılmayacak.

  Başvuru işlemini yapan ve sınav ücretini yatırarak başvurusunu tamamlayan adayların başvuru süresi içinde ÖSYM'nin internet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmesi ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek özenle korumaları gerekiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı