Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ÖSYM Genel Merkezi'nde protesto edilecek

  ANKA
  11 Mayıs 2011 - 12:14Son Güncelleme : 11 Mayıs 2011 - 12:16

  Türkiye Komünist Partisi(TKP) Ankara Milletvekili adayları, öğrenci velileri ve akademisyenler, 13 Mayıs Cuma günü ÖSYM önünde protesto eylemi gerçekleştirecek.

  Türkiye Komünist Partisi(TKP) Ankara Milletvekili adayları, öğrenci velileri ve akademisyenler, 13 Mayıs Cuma günü ÖSYM önünde protesto eylemi gerçekleştirecek.

  TKP’den yapılan açıklamada, ÖSYM'nin, “çarkcıbaşısı” Prof. Dr. Ali Demir'in çarklarının artık “kabak tadı” verdiği belirtilerek, “Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar hesabı öğrencilere gönderdiği mektupla kabul ettiği şifre iddiasından mahkeme savunmasında vazgeçti. Doktorasını yaptığı Loughborough Üniversitesi’nde intihal, yani akademik hırsızlık yaptığı ortaya çıkan ÖSYM başkanı Ali Demir, çark etmeye, gençlerin geleceğini çalmaya devam ediyor” denildi.

  Demir’in YGS’de şifre skandalı ortaya çıktığında önce iddiayı reddettiğini, şifreleme kesinleşince de öğrencilere mektup yazıp ‘Şifre var, kopya yok’ dediği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Sınavın iptali için açılan davada savunmasında yine 'Şifre yoktur' dendi. Evrensel kriterlere göre, makale çalan bir hırsız, bir kurumun başına getirilmez, getirilemez. Ama ülkemizde, tüm skandallara karşın, bu zat, ÖSYM’nin başında oturmaya pişkince devam ediyor. Bu zat orada otururken, YGS haksızlığına karşı mücadele eden Van Fen Lisesi öğrencilerinden 6’sı kaldıkları yurt basılarak, terörle mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınıyor. Dosyada gizlilik kararı olduğu gerekçesiyle liselilerin avukatlarla görüşmesi engelleniyor. O, orada oturdukça skandalların ardı arkası kesilmiyor. YGS’de işler iyice kontrolden çıktı. ÖSYM artık hemen hiçbir sınavı düzgün düzenlemeyi beceremiyor. ÖSYM‘nin başındaki Ali Demir ise koltuğunu bırakmamakta direniyor. Pişkinliğin, yüzsüzlüğünde bir sınırı vardır. Ali Demir ‘utanmaz adamı’ bile utandırıyor.”

  Açıklamada, 13 Mayıs Cuma günü saat 12.30’da TKP Ankara Milletvekili adayları, akademisyenler ve öğrenci velilerinden oluşan bir grubun ÖSYM önünde bu ‘pişkinliğe’ karşı bir basın açıklaması yaparak, durumu protesto edeceği belirtildi.(ANKA)
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı