ANKARA HABERLERİ

OSTİM’li sanayiciye Kazan’dan davet

Hürriyet Haber
21.12.2017 - 15:39Son Güncelleme :

Ankara'ya bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere gelen Tataristan Başbakan Yardımcısı ve Sanayi, Ticaret Bakanı Ravil Zaripov, OSTİM’i ziyaret etti. Kazan Helicopters Fabrikası yetkilileri ve teknoloji geliştirme şirketi yöneticileriyle birlikte OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleriyle bir araya gelen Tataristan heyeti, bilgi alışverişinde bulundu.

Hürriyet Haber

OSTİM’li sanayicileri Başkent Kazan’a davet eden Zaripov, “Yaptığımız faaliyetleri tanıtıp ileride ne gibi iş birliği yapabiliriz? Bunun üzerine çalışmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

EN GENİŞ EKOSİSTEM ANKARA’DA

Savunma ve havacılık sektöründe en geniş ekosistemin Ankara’da olduğuna dikkat çeken OSTİM Orhan Aydın, “Birbirimizi keşfedebilirsek bundan çok sayıda iş ve potansiyel çıkabileceğine inanıyorum” diye konuştu. Kazan’daki helikopter fabrikasının bir yatırımını Ankara’ya yapabileceğini aktaran Aydın, “Burada gerekli tüm ekosistem mevcut. Ankara’da üretmek üzere ortak bir ürün planlayalım. Burası yetenek havuzu” açıklamasını yaptı. TAI’nın OSTİM’de bir irtibat ofisi olduğunu hatırlatan Aydın, benzer iritibat ofisini Kazan Helikopter Fabrikası için de kurabileceklerini önerdi.

Etiketler: ostim , Tataristan , ANKARA

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden OSTİM’li sanayiciye Kazan’dan davet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Aralık 2017 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça OSTİM’li sanayiciye Kazan’dan davet haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:58
Sayfa Başı