ANKARA HABERLERİ

OSTİM Vergi Dairesi’ne vatandaştan tepki var

Hande BAŞPINAR
23.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Hacizlerle bunalan vatandaşlar, OSTİM Vergi Dairesi’ne girdiklerinde gözlerine inanamıyor. Asılan yazılarda en çok hacizli malın OSTİM’de satılmış olmasıyla övünülüyor.

Hande BAŞPINAR

OSTİM Vergi Dairesi, 2009 yılı içerisinde il genelindeki vergi daireleri arasında en fazla vergi ve ceza tarh eden, en fazla hacizli menkul mal satışını yapan performansı en yüksek daire olduğunu, binanın çeşitli yerlerine astığı ilanlarla duyurdu.  Vatandaşın tepkisini çeken ve Ostim Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Dulkadiroğlu’nun imzasının yer aldığı ilanda şunlar belirtildi:

En güzelini biz yaptık

“2009 yılı içerisinde il genelinde vergi daireleri arasında en fazla vergi inceleme raporu düzenleyen, en fazla vergi ve ceza tarh eden, KDV beyannamelerinde elektronik denetim projesinde en fazla sorgulama yapan, başkanlığımız misyonu gereği mükellef odaklılık temel ilkesince en fazla uzlaşma yapan, en fazla hacizli menkul mal satışını yapan performansı en yüksek daire olduğu anlaşılmıştır.”

Konuşmak istemedi

Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Dulkadiroğlu, açıklama yapmak istemedi. Vergi işlemlerini yaptırmak için daireye gelen vatandaşlar, “En fazla hacizli menkul mal satışının gerçekleştirilmesi ve vergi ile ceza kesilmesi övünerek açıklanacak bir çalışma değil” diyerek tepki gösterdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde OSTİM Vergi Dairesi’ne vatandaştan tepki var haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı